Aby wyszukać kota adoptowanego do 2018 r. przejdź na stronę archiwalną

Upitax new uruchom2

image000000022 mini

Pies FADO wrócił z adopcji, ponownie szukamy dla niego domu.

FILM z Fado 23.08.2021r.  

Wieści z dnia 26.08.20121r. Fado został wykastrowany, zrobione zostało USG, z którego wynika, że jest wszystko dobrze. Natomiast badanie krwi wykazało, że piesek był bardzo źle karmiony i potrzebuje dobrej karmy i witamin aby uzupełnić niedobory żywieniowe. Muszą jeszcze zrobione być zęby, z całą pewnością kamień musi zostać usunięty, mamy nadzieję, że nie będzie trzeba usuwać zębów. Należy jednak dać odpocząć Fado, ponieważ w krótkim czasie miał już drugą narkozę. Dwie narkozy zniósł dobrze ale i tak zrobimy Echo serca przed trzecią narkozą. Jest coraz bardziej radosnym psiakiem, zapomina o swoim wcześniejszym "przywiązaniu".

Na fb ma ponad 28 tys. odbiorców a mimo to nikt jeszcze nie zgłosił się w sprawie adopcji Fado. Także nadal ogromnie prosimy o udostępnianie wieści w poszukiwaniu bardzo dobrego domu dla tego wspaniałego pieska.

Pisaliśmy, że Fado znalazł wspaniały dom. To był dobry dom ale nie dla Fado, którego oddali, ponieważ był za duży i ciągnął na spacerze. Jest owczarkiem długowłosym, który całe swoje życie spędził na łańcuchu. Dobry, niekonfliktowy do innych psów, na koty nie zwraca uwagi. Kocha ludzi ale jest duży, więc znaleźć kochający dom, gdzie będzie członkiem rodziny jest trudniej, nie weźmie się psiaka na ręce, waży 50 kg.

Być może, dzięki Luisowi znajdzie kochający dom, dzięki wszystkim, którzy roześlą o nim wieści.

Bardzo, bardzo prosimy o udostępnienia do jak największego grona znajomych, niech Fado zazna szczęścia w życiu.

Pieniądze, które otrzymaliśmy na ratowanie pieska Luisa przeznaczymy na opłacenie kosztów badań: USG, Echo serca, krew, czyszczenie zębów, być może również usunięcie u pieska Fado (miał wrośnięty łańcuch na szyi), o którym już pisaliśmy wcześniej.

Tel. w sprawie adopcji: 693349978

 

Pies Fado szuka domu!

Fado, ok. sześcioletni (ur. 2015 r.) owczarek długowłosy zabrany z wiejskiego gospodarstwa z łańcuchem, który wrósł mu w szyję.

Widziany był w gospodarstwie, gdzie był dokarmiany wraz z drugim psiakiem na łańcuchu. Kiedy osoba dokarmiająca wróciła z urlopu po trzech tygodniach, Fado zniknął. Zapytani właściciele powiedzieli, że zamknęli go w piwnicy bo źle wygląda z wrośniętym łańcuchem i lepiej, żeby nikt go nie widział. Dobrze, że powiedzieli i wówczas Fado został zabrany z gospodarstwa. Pies został poddany zabiegowi i łańcuch został usunięty, psiak dobrze zniósł  narkozę.

Fado jest zaniedbany ale to nie problem. Problemem jest znalezienie dla niego dobrego domu, bez budy i bez łańcucha. Potrzebna jest rodzina, z którą  zamieszka i będzie ukochanym pupilem.

Fado nie jest jeszcze kastrowany ale operacja zostanie wykonana.

Jego cudowny charakter pozwala na to aby zamieszkał z innymi zwierzakami. Takie wnioski zostały wyciągnięte z obserwacji kiedy psiak był na łańcuchu. Koty chodziły tuż obok - wcale nie reagował. Pies, który także był na łańcuchu obok Fada, był samcem a Fado zawsze mu ustępował. Do ludzi bardzo łagodny. Widać po Fado, że jest bardzo zmęczony takim życiem, zrezygnowany. Kiedy znajdzie swojego opiekuna na całe psie życie z pewnością wróci błysk w oczach i wiara w człowieka. Widziałam wiele takich zwierzaków, w których oczach widać było, że nie wiedzą po co żyją, widać niemoc, zgryzotę, cierpienie, cierpienie. Oczami błagają o pomoc jeśli mają tyle szczęścia, że ktoś zajrzy w te biedne oczy i uratuje. Po czasie w nowym domu widać jaki zwierzak jest szczęśliwy, wdzięczny, oddany.

Pokochany, z pewnością ukocha miłością wielką, całym psim sercem, do końca świata.

Bardzo proszę o rozesłanie wieści o psiaku do znajomych i przyjaciół.

Adopcja po kastracji.

Tel.: 693349978

 

 


Aktualności

"Pierwsze kroki"

image000000026"Pierwsze kroki"

Kuleczka, nasza siedemnastoletnia seniorka, która będąc u nas od piątego miesiąca życia nigdy nie znalazła domu, nikt też nigdy o nią nie pytał.  

Kiedy była znaleziona miała bardzo duży problem z łapką, która została zoperowana i już na zawsze została krótsza o 2 cm. Bardzo dzielna sunia o cudownym, radosnym charakterze radziła sobie z chodzeniem całkiem dobrze ale czas płynie i lata lecą jednakowo dla wszystkich. Od jakiegoś czasu coraz trudniej zaczynało się chodzić Kuleczce, pojawiły sie również inne problemy zdrowotne ale podawane leki pomagają. Zmiana pogody też nie jest bez znaczenia. Mimo wszystko sunia nie rezygnuje i bardzo chce żyć, uczestniczyć w wyjazdach na działkę. Lubi bardzo spacery. Aby Kuleczce pomóc zakupiliśmy wózek, w którym jeszcze uczy się chodzić, bywa lepiej i gorzej ale to dopiero kilka dni. To nie tak łatwo, kiedy to miała swój sposób chodzenia przez siedemnaście lat, ale stara się bardzo.

Dziękujemy bardzo Pani Małgosi i jej córce w imieniu swoim i Kuleczki za pomoc finansową w zakupie wózka. Obie Panie przeznaczyły pieniądze ze sprzedaży dwóch obrazów aby poprawić dzielnej Kuleczce komfort chodzenia. Przekazana została kwota 600 zł. Wielkie dzięki! 

Dobra widomość! Suczka Lala znalazła dom

Resized 20210503 154246

Więcej…

Kizia znalazła dom!

image000000013001

Więcej…

Zapraszamy do lektury

proxyZapraszamy do lektury jak być zdrowszym.
Bardzo ładne wydanie, łatwe do wykonania przepisy, szczególnie te bez mięsa.

 

Michael Pollan to człowiek, który jednym zdaniem zmienił nawyki żywieniowe Amerykanów. Słynne: „Jedz, nie za dużo, rośliny przede wszystkim”, stało się inspiracją dla wielu osób. Jego rodzina – siostry i mama, wegetarianki oraz mięsolubne – jak nikt inny rozumie zróżnicowane potrzeby domowników i podpowiada, jak można je pogodzić. Ich dania są proste, zdrowe i smaczne. 

W książce dostępne są przepisy, które są dostosowane do prawie wszystkich potrzeb żywieniowych: wegetariańskie, wegańskie, bezglutenowe i bez nabiału. A najlepsze jest to, że wiele z tych dań można przygotować w 35 minut lub szybciej!

Gawrosz  znalazł dom

received 413677913253401
Więcej…

Groszek znalazł dom

Groszek mini2

Więcej…

Luna, ur. 2019 r.

mini 3Luna

Więcej…

LIZAK znalazł dom!

mini

Więcej…

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

 

Wypełnij bezpłatnie swój PIT

  przez internet

i przekaż 1% na OPP "CANIS",

numer KRS: 0000128172

 rozlicz pit online new button

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS

działa na terenie Warszawy na rzecz bezdomnych zwierząt, głównie kotów, została założona 15 lipca 1992 r. przez Danutę Skarbek. Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym,
zagubionym, wyrzucanym zwierzętom; w odpowiedzi na stale pogarszające się warunki ich bytowania w mieście. Więcej >>>


Tel.: 22 833-81-30, 693-34-99-78
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96 1020 1026 0000 1602 0102 2938


Grafiki rysunkowe są autorstwa Macieja Jezierskiego
Zdjęcia zwierząt wykonali: Danuta Skarbek, Ewa Gontarek, Małgorzata Jaskłowska, Mariusz Pietroń
Webdesign, grafika i administracja serwisu: Małgorzata Jaskłowska

 

sklepbaner

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 63 gości oraz 0 użytkowników.

Na blogu Fundacji Canis znajdziesz aktualności i wiele porad.
Zachęcamy osoby, które adoptowały od nas psy i koty do dzielenia się wiadomościami o swoich pupilach na naszym blogu.

Canis Fundacja<