Aby wyszukać kota adoptowanego do 2018 r. przejdź na stronę archiwalną

Upitax new uruchom2

240458243 426258178801511 7403593086516244509 n

ZAGUBIONA? PORZUCONA?

Szukamy dotychczasowego opiekuna.

FILM z POLĄ

Znaleziona 23 sierpnia 2021 r. w Warszawie, przy ulicy Braci Załuskich/Poli Gojawiczyńskiej. Wcześniej, przez kilka dni była widziana w tej okolicy. Mogłaby być kotkiem wychodzącym ale była bardzo, bardzo głodna. Wzięta z ulicy nie protestowała. Super miła do człowieka, tak jakby nic więcej się nie liczyło. Pogłaskana natychmiast mruczy zadowolona, kładzie sie do góry brzuszkiem i ugniata w powietrzu.

Zanim została umieszczona w domu tymczasowym Pola została przebadana w lecznicy całodobowej gdzie spędziła dobę, ponieważ dłużej nie musiała. Okazała się zdrowym kotkiem. Testy na Panleukopenię, Felv i Fiv wyszły ujemne. Z badania krwi wynika, że nic złego z kotką sie nie dzieje. Badanie USG wykazało, że jest wysterylizowana. Nie była zaczipowana, tak też zaczipowana została. Została odrobaczona, odpchlona. W lecznicy lekarze chwalili Polę, że jest bardzo miła i grzeczna. Nie była brudna. Łapki - poduszki łapek nie wyglądały aby koteczka była wychodzącą. Takie były przypuszczenia, ponieważ była obserwowana będąc na dworze wyglądała na kotkę, która czuje się zagubiona i nie radzi sobie z nową sytuacją. Może być porzucona, może być również zagubionym kotkiem np. danym na przechowanie na czas wyjazdu.

Pola jest koteczką drobnej budowy ale mimo to jest chudziutka, być może kilkudniowa poniewierka dała już o sobie znać.

W domu tymczasowym jest od 25 sierpnia 2021 r, na Żoliborzu w Warszawie. Przebywa w towarzystwie trzech kotów i dwóch piesków. Nie wygląda na koteczkę zadowoloną z towarzystwa. Nie jest agresywna, raczej obawia się nieznajomych współtowarzyszy. Do człowieka jest bardzo ufna. Może być koteczką, która będzie najbardziej zadowolona będąc sama z ludźmi bez towarzystwa innych zwierząt.

Jeszcze za wcześnie jest na konkretne wnioski. Mamy nadzieję, że odnajdzie się szybko stęskniony za Polą opiekun, aby tak się stało to bardzo proszę o ROZESŁANIE  wieści o koteczce do jak największego grona znajomych. Może ktoś coś wie? Może ktoś coś widział?

Będziemy się starać o podawanie aktualnych informacji o losach koteczki.

Tel.: 693349978

 

 


Aktualności

"Pierwsze kroki"

image000000026"Pierwsze kroki"

Kuleczka, nasza siedemnastoletnia seniorka, która będąc u nas od piątego miesiąca życia nigdy nie znalazła domu, nikt też nigdy o nią nie pytał.  

Kiedy była znaleziona miała bardzo duży problem z łapką, która została zoperowana i już na zawsze została krótsza o 2 cm. Bardzo dzielna sunia o cudownym, radosnym charakterze radziła sobie z chodzeniem całkiem dobrze ale czas płynie i lata lecą jednakowo dla wszystkich. Od jakiegoś czasu coraz trudniej zaczynało się chodzić Kuleczce, pojawiły sie również inne problemy zdrowotne ale podawane leki pomagają. Zmiana pogody też nie jest bez znaczenia. Mimo wszystko sunia nie rezygnuje i bardzo chce żyć, uczestniczyć w wyjazdach na działkę. Lubi bardzo spacery. Aby Kuleczce pomóc zakupiliśmy wózek, w którym jeszcze uczy się chodzić, bywa lepiej i gorzej ale to dopiero kilka dni. To nie tak łatwo, kiedy to miała swój sposób chodzenia przez siedemnaście lat, ale stara się bardzo.

Dziękujemy bardzo Pani Małgosi i jej córce w imieniu swoim i Kuleczki za pomoc finansową w zakupie wózka. Obie Panie przeznaczyły pieniądze ze sprzedaży dwóch obrazów aby poprawić dzielnej Kuleczce komfort chodzenia. Przekazana została kwota 600 zł. Wielkie dzięki! 

Dobra widomość! Suczka Lala znalazła dom

Resized 20210503 154246

Więcej…

Kizia znalazła dom!

image000000013001

Więcej…

Zapraszamy do lektury

proxyZapraszamy do lektury jak być zdrowszym.
Bardzo ładne wydanie, łatwe do wykonania przepisy, szczególnie te bez mięsa.

 

Michael Pollan to człowiek, który jednym zdaniem zmienił nawyki żywieniowe Amerykanów. Słynne: „Jedz, nie za dużo, rośliny przede wszystkim”, stało się inspiracją dla wielu osób. Jego rodzina – siostry i mama, wegetarianki oraz mięsolubne – jak nikt inny rozumie zróżnicowane potrzeby domowników i podpowiada, jak można je pogodzić. Ich dania są proste, zdrowe i smaczne. 

W książce dostępne są przepisy, które są dostosowane do prawie wszystkich potrzeb żywieniowych: wegetariańskie, wegańskie, bezglutenowe i bez nabiału. A najlepsze jest to, że wiele z tych dań można przygotować w 35 minut lub szybciej!

Gawrosz  znalazł dom

received 413677913253401
Więcej…

Groszek znalazł dom

Groszek mini2

Więcej…

Luna, ur. 2019 r.

mini 3Luna

Więcej…

LIZAK znalazł dom!

mini

Więcej…

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

 

Wypełnij bezpłatnie swój PIT

  przez internet

i przekaż 1% na OPP "CANIS",

numer KRS: 0000128172

 rozlicz pit online new button

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS

działa na terenie Warszawy na rzecz bezdomnych zwierząt, głównie kotów, została założona 15 lipca 1992 r. przez Danutę Skarbek. Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym,
zagubionym, wyrzucanym zwierzętom; w odpowiedzi na stale pogarszające się warunki ich bytowania w mieście. Więcej >>>


Tel.: 22 833-81-30, 693-34-99-78
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96 1020 1026 0000 1602 0102 2938


Grafiki rysunkowe są autorstwa Macieja Jezierskiego
Zdjęcia zwierząt wykonali: Danuta Skarbek, Ewa Gontarek, Małgorzata Jaskłowska, Mariusz Pietroń
Webdesign, grafika i administracja serwisu: Małgorzata Jaskłowska

 

sklepbaner

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.

Na blogu Fundacji Canis znajdziesz aktualności i wiele porad.
Zachęcamy osoby, które adoptowały od nas psy i koty do dzielenia się wiadomościami o swoich pupilach na naszym blogu.

Canis Fundacja<