Aby poszukać psa kliknij  psy do adopcji

Mini Sklepik Fundacji

biżuteria, obrazki, kubki i drobne gadżety w cenie od 5 zł do 60 złZapraszamy do mini sklepiku Fundacji Canis, który powstał w styczniu 2015 r. w Lecznicy Weterynaryjnej Felis w Warszawie, ul. Osowska 84B (Dzielnica Grochów).

Lecznica jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-20.30, sobota 9.00-15.00, niedziela 9.00-13.00

więcej >>>

1% podatku za 2016

Program do rozliczania PIT 2015 online - e-pity 2015

Od 26 listopada 2012 Fundacja Canis jest Organizacją Pożytku Publicznego.
Przeznacz 1% podatku za rok 2016 na rzecz naszych zwierząt.

Facebook

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku facebook

ziemia

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96102010260000160201022938

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę

BRO 1510 mini

Weronka ur. 04. 2015 r.

Ta miła koteczka została przywieziona z wybrzeża w październiku 2016 r. Przy okazji spaceru przy nadmorskim deptaku zauważona została kocia młodzież wyjadająca coś tam z liści przy zamkniętej już o tej porze roku budce z zapiekankami. Poszłam do samochodu i przyniosłam puszkę karmy poszłam na zaplecze budki aby wyłożyć karmę, natychmiast przywitała mnie bura piękność. Szła z podniesionym dumnie do góry ogonkiem. Ostrożna ale ciekawa. Dała się pogłaskać i jadła z apetytem, przypuszczałam, że to czyjaś kotka ale brzuszek miała duży, wyglądała na ciężarną. Wizja, że urodzi w takim miejscu o tej porze roku nie dawał mi spokoju. Postanowiłam sprawdzić w końcu zarobaczony kot też może mieć duży brzuch lub z powodu choroby.

Po trzech dniach zabrałam kotkę do weterynarza. Okazało się, że koteczka ma bardzo ale to bardzo nabrzmiałe sutki od mleka, przy naciśnięciu dosłownie strzelało na dużą odległość. Zauważona została również dość świeża blizna, jak się okazało po sterylizacji o czym również świadczyło zauważone wcześniej ucho ze ściętym czubkiem (tak oznacza się koty wolno żyjące, sterylizowane/kastrowane). Z przeprowadzonego wywiadu tamtejszych wolontariuszy dowiedzieliśmy się, że koteczka miała kociaki, które zostały zabrane w wieku 6-ciu tygodni do adopcji, niestety dla tej cudownej miłej koci nie było już miejsca w domu tymczasowym. Bez wstrzymania laktacji została wypuszczona na dwór. Po otrzymaniu takich informacji zostawiłam kocię w lecznicy weterynaryjnej w Sopocie. Dostała lek na wstrzymanie laktacji i antybiotyk profilaktycznie. Została również odpchlona i odrobaczona. Weronka bez problemu pozwalała na wszelkie oględziny, również przy pobieraniu krwi w celu zrobienia testów na nosicielstwo była bardzo grzeczna. Nie drapie, nie gryzie. W sytuacjach stresowych raczej chce uciec i drży. Przytulona, czule głaskana uspokaja się i zaczyna mruczeć i przestaje się wyrywać. Jest koteczką drobnej budowy to też może świadczyć, że jest młodziutką kocią. Testy na Felv i Fiv wyszły negatywne. Obecnie przebywa w Hotelu dla Zwierząt w miejscowości Łomna-Las, przy trasie gdańskiej. Kocia kolejną zmianą jest zestresowana ale apetyt jej dopisuje, również z kuwety korzysta doskonale. Wychodzi na wybieg na krótko, więcej czasu spędza w pomieszczeniu. Jak tylko trochę się zadomowi zostanie zaszczepiona. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem dla Weronki byłby dom stały, bez kolejnych zmian. Ta miła kocia może zamieszkać z innymi kotkami, które zaakceptują nowo przybyłą. Być może spokojny piesek nie będzie przeszkodą. Mamy nadzieję, że Weronka znajdzie szybko dobry, spokojny, odpowiedzialny dom na całe kocie życie.

Tel.: 693349978.

Zabezpiecznie okna /balkonu wymagane. Nie adoptujemy na koty wychodzące.

Podziel się

Koty do adopcji

Program do rozliczania PIT 2015 online - e-pity 2015

 

Wypełnij bezpłatnie swój PIT

  przez internet

i przekaż 1% na OPP "CANIS",

numer KRS: 0000128172

 

Wiersze i rysunki