Aby poszukać psa kliknij  psy do adopcji

Mini Sklepik Fundacji

biżuteria, obrazki, kubki i drobne gadżety w cenie od 5 zł do 60 złZapraszamy do mini sklepiku Fundacji Canis, który powstał w styczniu 2015 r. w Lecznicy Weterynaryjnej Felis w Warszawie, ul. Osowska 84B (Dzielnica Grochów).

Lecznica jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-20.30, sobota 9.00-15.00, niedziela 9.00-13.00

więcej >>>

1% podatku za 2016

Program do rozliczania PIT 2015 online - e-pity 2015

Od 26 listopada 2012 Fundacja Canis jest Organizacją Pożytku Publicznego.
Przeznacz 1% podatku za rok 2016 na rzecz naszych zwierząt.

Facebook

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku facebook

ziemia

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96102010260000160201022938

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę


Na początku nie jest zbyt ufna ale zaprzyjaźnia się z nowo poznanymi osobami. Bardzo lubi towarzystwo innych małych piesków pewnie dlatego też ze cały czas jest sama. Widzieliśmy jak odwiedził ją york jednego z pracowników , sunia była bardzo szczęśliwa. Z panami z ochrony chodzi na obchód . W miejscu w którym przebywa jest duży ruch samochodowy ale  Leda radzi sobie jakoś. Z opowiadań dowiedziałam się że z ostatniego miotu jaki miała został jeden piesek ( co się stało z pozostałymi , nie pytałam, bałam się usłyszeć najgorszego). Dorastał przy mamie ale szczekał za samochodami i tak, jednego dnia samochód przejechał psiakowi po pyszczku. Wezwane zostało schronisko (bo któż miał by płacić za leczenie ?). Psiak został zabrany na Paluch, został wyleczony . Panowie z ochrony chcieli psiaka odebrać ale nie został wydany, ponieważ był wymóg aby zrobić ogrodzenie aby historia się nie powtórzyła. Szef ochrony nie był zainteresowany robieniem ogrodzenia i tak piesek został w schronisku. Historia ta wydarzyła się rok temu. Jeden z panów widział go na stronie schroniska, prosiłam, aby sprawdził czy psiak nadal tam jest czy też ma dom.
W dniu 20.07.2017r. zabraliśmy suczkę na Usg ponieważ jest widoczny nie mały guz w okolicy sutka . Ku naszej radości okazało się że jest to przepuklina i zoperować można bez problemu. Oczywiście sterylizacja odbędzie się jednocześnie. Ostatnimi czasy Leda  miała już cztery ciąże urojone i teraz kolejna co potwierdziło usg u gr.Marcińskiego. Usg pokazało że trzustka jest trochę podrażniona , prawdopodobnie z powodu nie zbyt dobrej karmy.
Zbadaliśmy krew , profil przedoperacyjny . Wyniki bardzo dobre, czekamy jeszcze tylko na wynik trzustki. Wykonane miała też rtg klp.. Płuca ma w idealnym stanie. Jak na razie nie ma przeciw wskazań do operacji. Teraz tylko wizyta u kardiologa i sunia będzie operowana.
Leda jest bardzo radosnym pieskiem o wyjątkowej łagodności. Mimo że tak naprawdę nie znała nas , bez problemu zrobiliśmy suni wszystkie badania. Jest niesamowitą mądrusią. Nie oddala się z miejsca gdzie przebywa. Witać tylko że patrzy często “w siną dal” tak jak by tęskniąc za spacerami ale nie idzie , pilnuje tego co ma a tak naprawdę ma tak niewiele. Jeżeli firma będzie się przenosić, nikt jej do domu nie weźmie, jak zachoruje nikt nie zapłaci , nie zaopiekuje się w razie potrzeby. Jest jeszcze na tyle młodym pieskiem,  że powinna znaleźć dom, którego nigdy nie miała. Leda przebywa na terenie Warszawy.
Przedstawiamy zdjęcia z dnia kiedy woziliśmy Ledę do lekarzy na badania i filmik kiedy witała się wracając “na swoje miejsce”.
Zawsze piszemy o kosztach. Jak wszyscy wiemy nie ma nic za dramo, musimy za wszystko płacić i to nie mało mimo udzielanych nam często rabatów. Dzięki państwa pomocy możemy pomagać . Jeśli komuś z państwa jest bliski los Ledy prosimy kierować wpłaty na konto Fundacji Canis 96102010260000160201022938 tytułem Leda.
Przewidywany koszt medyczny całościowy (badania , operacja lub operacje, rekonwalescencja pooperacyjna ) może wynieść ok.1200 zł. Będziemy informować o wydatkach i wpłatach dla suni.
 
Bardzo prosimy o udostępnienie /przesłanie wieści o suni znajomym.
 
https://youtu.be/PyitDikg1x8

leda20175

Podziel się

Aktualności

Podziękowanie dla Szkoły Podstawowej na ul. Wrzeciono

przedszkolewrzecionom

Działania Fundacji w 2016

 

liczby

liczby3

Podziękowanie za zakupy 2016

podziekowanie3

Podziękowanie dla przedszkola Academy International

kiermaszGorąco dziękujemy kierownictwu i personelowi przedszkola Academy International, ul. Popiełuszki 16, 01-590 w Warszawie oraz dzieciom i ich rodzicom za zorganizowanie niezwykłej akcji pomocowej na rzecz bezdomnych zwierząt. Dzieci własnoręcznie wykonały różne piękne przedmioty ozdobne, związane ze świętami i zimą, po czy przeprowadzona została aukcja. Rodzice mogli nabyć te cudeńka płacąc w zamian karmą dla psów i kotów. To wspaniały pomysł, serdecznie gratulujemy inwencji oraz inicjatywy. Dzięki Wam i Waszym darom nasi podopieczni, bezdomne psy i koty, dostały pyszne prezenty noworoczne (63.5 kg karmy dla psów i kotów). Dziękujemy Wam wraz z nimi.

Więcej…

Podziękowanie dla Szkoły nr 327 w Warszawie.

DSCN5718 miniTo było wspaniałe ale też pouczające wydarzenie. Szkoła Podstawowa Specjalna nr 327 w Warszawie zaprosiła nas, abyśmy odebrali dary dla zwierzaków, które dzieci i ich rodzice zgromadzili dla fundacyjnych podopiecznych. Przy okazji miała odbyć się pogadanka na temat relacji zwierzęco - ludzkich z uczestnictwem przedstawiciela psiego gatunku. Suczka Sara, która od wielu już lat czeka na adopcję, miała tu swoje przysłowiowe pięć minut. Ponieważ kocha ludzi ponad wszystko (może na równi jedzeniem), była przeszczęśliwa, gdyż dzieci głaskały ją i przytulały, a ona wywąchiwała gdzie ukryte zostały smakołyki . Dzieci był równie szczęśliwe, mogąc się z nią bawić, a najbardziej wtedy, gdy próbowała dawać im całusy. Super było dostać dary dla naszych psów i kotów, ale widok radosnego psa w otoczeniu równie rozradowanych dzieciaków był nie do przecenienia. Mamy nadzieję, że uda się to jeszcze powtórzyć - Sara czeka i jest to drugie jej największe marzenie. Pierwsze to własny dom z kochającym człowiekiem w środku. Więcej…

Podziękowanie dla firmy Grande Finale

DSCN5693 miniOtrzymaliśmy ostatnio fantastyczny prezent dla naszych zwierzaków! Firma Grande Finale ofiarowała nam torbę tlenową , którą zawsze chcieliśmy zakupić ale ciągłe inne potrzeby odsuwały jej zakup, bo na leczenie, sterylizacje, dokarmianie itd. zazwyczaj brakuje nam pieniędzy. Teraz, mając to cudowne urządzenie, będziemy mogli podłączyć je do koncentratora tlenu i wspomagać zdrowie psów i kotów w sposób bardziej efektywny. Aktualnie korzysta z niego kocurek Milki. Ma 19 lat, jest bardzo schorowany i słabiutki. Mamy wielką nadzieję ,że codziennie przebywanie w torbie tlenowej postawi go jeszcze na nogi i pozwoli nam cieszyć się obecnością tego kochanego kota. Nasza wdzięczność jest naprawdę ogromna. Dodrze jest wiedzieć, że są ludzie, którym los biednych, opuszczonych zwierząt nie jest obojętny. To bardzo podnosi na duchu i dodaje nam energii do działania. Więcej…

Podziękowania dla Miau Cafe

MiauCafeW dniach 19-20 listopada tego roku, w restauracji Miau Cafe, dzięki życzliwości właścicielki odbył się kiermasz dobroczynny na rzecz zwierząt, podopiecznych Fundacji Canis. Mimo brzydkiej, deszczowej pogody frekwencja dopisała. Bardzo dziękujemy właścicielce za możliwość przeprowadzenia kiermaszu, personelowi za miłą atmosferę i wszystkim osobom za przybycie i zakupienie mydełka, kalendarza bądź innego drobiazgu a tym samym za pomoc zwierzakom. Osoby, które nie mogły przybyć na kiermasz zapraszamy do Miau Cafe gdzie w miłej atmosferze można zrelaksować się w kocim towarzystwie a przy okazji zakupić kalendarz Fundacji Canis na 2017 r. oraz mydełka. Jak na razie w gablocie są tylko cztery mydełka bo pozostałe już sprzedane ale już niedługo będzie ich więcej.

Zapraszamy!!!

Podziękowanie dla szkoły Nr 202

podziekowanie arkuszowa

Podziękowanie dla przedszkola Przyjaciele Żyrafy

podziekowanie zyrafy

Podziękowanie dla szkoły Nr 273

DSCN5625 miniW miesiącach 10-11, 2016 roku w szkole Nr 273, im. Dr Aleksanrda Landy, przy ul. Balcerzaka 1 w Warszawie odbyła się zbiórka na rzecz bezdomnych i wolno żyjących zwierząt, psów i kotów, będących pod opieką Fundacji Canis. W wyniku zbiórki zebrana została karma w ilości 54,22 kg oraz inne dary rzeczowe takie jak miski, koce, ręczniki, zabawki. Przed przekazaniem darów mieliśmy klasowe spotkanie z dziećmi tej szkoły. Rozmawialiśmy oczywiście o zwierzętach. Dyskusja, rozmowy były bardzo ciekawe i na bardzo ważne tematy. Dzieci bardzo,  ale to bardzo chciały zabierać głos ale niestety nie wszystkie zdążyły. Godzina lekcyjna minęła bardzo szybko.

Bardzo dziękujemy dyrekcji szkoły i nauczycielom za zorganizowanie akcji pomocowej dla zwierząt przed tak trudną dla zwierząt porą roku jaką jest zima oraz rodzicom i dzieciom za czynny udział w tej akcji.

WIELKIE DZIĘKI!

FILM

Więcej…

Partnerzy

Usługi szklarskie

Pisarzewski
tel./fax 22 617 47 67
ul. Brazylijska 16
03-946 Warszawa

Safe animal 

Partnerzy


 


Lekarze

 


serce_m.gif   lek. wet. Jacek Garncarz (okulista)


serce_m.gif  lek. wet. Piotr Marciński (specjalista USG)


serce_m.gif  lek. wet. Beata Milewska-Ignacak (biorezonans)


serce_m.gif  lek. wet. Marta Bogdanowicz-Kamirska (diagnosta laboratoryjny)


serce_m.gif  treser pan Andrzej Korulczyk