IMG 0043 mini

Ami, ur. 03. 2012 r.

 

Życie malutkiej Ami było usłane różami z wielkimi kującymi kolcami. Całe swoje życie od pierwszych tygodni spędziła w wiejskim gospodarstwie u ludzi nadużywających alkoholu, pozbawionych empatii. Nauczona jedynie pokory i strachu przed następnym kopniakiem. Oczywiście rodziła, co się działo z jej dziećmi lepiej nie myśleć, nic już tego nie zmieni. Wolontariuszka jadąc samochodem zobaczyła przebiegający jezdnię szkielecik. Kiedy się zatrzymała i zawołała psinkę ta podeszła z ogromną pokorą. Została wzięta na ręce. Przechodzący mocno podpity mężczyzna został zapytany czy wie kto jest jej właścicielem, odpowiedział tak....( i w tym momencie niespodziewanie wyrwał sunię z rąk i przerzucił przez płot na podwórko).....moja. Sunia "wylądowała na progu drzwi uderzając plecami w wystający próg, skuliła się przerażona. Widząc tragiczną sytuację wolontariuszka jak najszybciej zabrała sunię i szybko odjechała zanim pijaczek się rozmyśli. Ami jest niesłychanie dobrą, kochaną, absolutnie bezproblemową. Jest bardzo zgodna z innymi pieskami i kotkami. Nie obchodzi ją żaden zatarg, nieporozumienie, zamieszanie. Kładzie się na swoim posłanku  i leży spokojnie. Z pewnością boi się takich sytuacji, nie zapomniała tego, co przeszła w swoim krótkim życiu. Kiedy się na nią patrzy to łzy cisną się do oczu... ileż krzywd ta malutka sunia doznała od człowieka. Na szczęście na kolczastej drodze swojego życia spotkała CZŁOWIEKA i została uratowana. Zanim została wysterylizowana kilka miesięcy minęło aby była na tyle silna aby przeżyć narkozę. Sterylizacja Ami trwała dłużej niż zazwyczaj, ponieważ trzustkę miała przyrośniętą do macicy - prawdopodobnie  na skutek brutalnego traktowania mogło nastąpić przesunięcie i zrost. Malutka Ami jest teraz bardzo ładna, ma śliczną błyszczącą sierść, nie ma śladu po wychudzeniu. Po sterylizacji szybko doszła do siebie. Nie ma jeszcze w suni tyle radości co w innych pieskach ale z pewnością pojawi się kiedy psinka nabierze pewności, że horror jej życia zakończony został bezpowrotnie. Ma piękne białe zęby i troszkę siwy pyszczek (z pewnością ze zgryzoty i dramatów jakie doznała). Szukamy dla Ami kochającego, odpowiedzialnego domu, w którym spotka ją  tylko samo dobro i stanie się radosna co będzie oznaczać, że przeszłość została zapomniana i już tylko szczęście jest w serduszku suni. Tel. w sprawie adopcji Ewa 501147350

 

Aktualności

Tobiaszek znalazł dom

tobiaszek

Czarek - kot po wypadku znalazł dom

czarek2018 1

Amorka znalazła dom

Suczka Amorka została wzięta rok temu z miejsca gdzie jej przyszłość była bardzo niewiadoma a właściwie jako wówczas lękliwa sunia rodziła by szczeniaczki na poniewierkę ,gdzieś w norze na wsi lub w lesie. Nie potrafiła chodzić na smyczy, nie podchodziła do człowieka ale była łagodna , nie gryzła kiedy była wzięta na ręce.

Dobrywet

Polecamy całodobową lecznicę weterynaryjną Dobrywet w Bobrowcu pod Piasecznem, która posiada Ośrodek Rehabilitacji zwierząt z możliwością zakwaterowania pacjenta na cały okres terapii. 

Zabiegi: 

Hydroterapia (bieżnia wodna), akupunktura, laseroterapia, sonoterapia, magnetoterapia, elektroterapia i inne.

Kontakt: tel.: 796-44-11-29

Zapraszamy. 

http://dobrywet.com/index.php/rehabilitacja

Facebook Dobry Wet

Fleksi znalazła dom

suczka Fleksi

Podziękowanie za Ustronalia 2018

DSCN7366 miniPodziękowanie

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS składa bardzo serdeczne podziękowanie Radzie Mieszkańców Domu Studenckiego Politechniki Warszawskiej, wolontariuszom oraz wszystkim studentom za zorganizowanie i przeprowadzenie imprezy: USTRONALIA 2018 - "Tam i bez powrotu", która odbyła się pod koniec maja 2018 r., w czasie której odbyła się loteria charytatywna, w wyniku której zwierzaki w naszej Fundacji otrzymały wsparcie finansowe.

Byliśmy osobiście odebrać darowiznę, z przedstawicielami Fundacji Canis były pieski Sara, Markiz, Diego i Malutek. Głaskania było co nie miara i 1.5 godziny przeminęło nie wiadomo kiedy.

Raz jeszcze Wielkie Dzięki !!!!

Frotka znalazła dom

frotka1

Suczka Plamka znalazła dom

plamka

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS

działa na terenie Warszawy na rzecz bezdomnych zwierząt, głównie kotów, została założona 15 lipca 1992 r. przez Danutę Skarbek. Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym,
zagubionym, wyrzucanym zwierzętom; w odpowiedzi na stale pogarszające się warunki ich bytowania w mieście. Więcej >>>


Tel.: 22 833-81-30, 693-34-99-78
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Grafiki rysunkowe są autorstwa Macieja Jezierskiego
Zdjęcia zwierząt wykonali: Danuta Skarbek, Ewa Gontarek, Małgorzata Jaskłowska, Mariusz Pietroń
Webdesign, grafika i administracja serwisu: Małgorzata Jaskłowska

 

sklepbaner

 
 
 
 

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 352 gości oraz 0 użytkowników.

Na blogu Fundacji Canis znajdziesz aktualności i wiele porad.
Zachęcamy osoby, które adoptowały od nas psy i koty do dzielenia się wiadomościami o swoich pupilach na naszym blogu.

Canis Fundacja<