Przekaż 1% z podatku na nasze zwierzęta!

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Od 26 listopada 2012 Fundacja Canis jest Organizacją Pożytku Publicznego.
Przeznacz 1% podatku za rok 2017 na rzecz naszych zwierząt.

rozlicz pit online new button

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku facebook

ziemia

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96102010260000160201022938

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę

0 0 8 Aksa ur. 11. 2014 r.

FILM

To przepiękna, młoda, rasowa sunia owczarka niemieckiego. Kiedy trafiła do przytuliska była skrajnie wychudzona, zaniedbana i wycieńczona a jej sierść była w kiepskim stanie. Została przyprowadzona na sznurku przez pijanego mężczyznę, który ledwo trzymał się na nogach. Starsza kobieta, która wzięła sunię nie mogła w żaden sposób z nim się dogadać, policji nie zawiadomiła - była tak zgnębiona sytuacją a w szczególności stanem psa .Po upływie kilku tygodni sunia przytyła, sierść również nabrała wyglądu. Jak to się mówi szczęście w nieszczęściu. Aksa nie była chora poza zarobaczeniem i inwazją pcheł ale ten problem jest już przeszłością. Obecnie przebywa w domu tymczasowym i uczy się nowych zasad panujących  w gronie innych psiaków. Jak na razie nie może być z innymi pieskami w gromadzie ponieważ nie toleruje ich. Pomimo bezdomności i porzucenia jest bardzo łagodna do człowieka, chodzi na spacery, na których oczywiście trochę jeszcze ciągnie ale nie ma się czemu dziwić, jest młoda, nabrała sił i jakoś chce je wykorzystać. Niestety nie ma takiej możliwości aby zająć się tyko nią jedną kiedy jest gromada innych psiaków. Nie mniej jednak potrafi już chodzić przy nodze jak tylko miną pierwsze emocje spaceru. Z pewnością jest pojętna i szybko się uczy. To sunia, która w przeszłości na pewno była źle traktowana i bita toteż Aksa boi się gwałtownych ruchów. Teraz uczy się, że dotyk ręki nie oznacza czegoś złego a drapki za uszkiem mogą być przyjemne, jest bardzo ufna.  Zasługuje na wspaniały dom, w którym na nowo rozkwitnie i odzyska wiarę w lepsze jutro. Teraz jest jeszcze troszkę smutna, ale gdy poczuje się kochana z pewnością pokaże swą weselszą naturę. Aksa będzie wyjątkowym przyjacielem. To cudowna, wspaniała sunia zasługująca na kochających nowych właścicieli. W mieszkaniu zachowuje się bez zarzutu, obawiała się schodów, których z pewnością nie znała, obecnie nie ma już z tym problemu. Owczarki to wyjątkowo wierne, wpatrzone w jednego właściciela psy. Kto miał owczarka, wie o czym mowa. To cudowny, wspaniały psiak, zasługujący na kochających nowych właścicieli. Jest zaszczepiona, adopcja możliwa będzie po sterylizacji. Tel.: Ewa 501 147 350 lub 781 147 350

 


Aktualności

Czarek - kot po wypadku znalazł dom

czarek2018 1

Amorka znalazła dom

Suczka Amorka została wzięta rok temu z miejsca gdzie jej przyszłość była bardzo niewiadoma a właściwie jako wówczas lękliwa sunia rodziła by szczeniaczki na poniewierkę ,gdzieś w norze na wsi lub w lesie. Nie potrafiła chodzić na smyczy, nie podchodziła do człowieka ale była łagodna , nie gryzła kiedy była wzięta na ręce.

Dobrywet

Polecamy całodobową lecznicę weterynaryjną Dobrywet w Bobrowcu pod Piasecznem, która posiada Ośrodek Rehabilitacji zwierząt z możliwością zakwaterowania pacjenta na cały okres terapii. 

Zabiegi: 

Hydroterapia (bieżnia wodna), akupunktura, laseroterapia, sonoterapia, magnetoterapia, elektroterapia i inne.

Kontakt: tel.: 796-44-11-29

Zapraszamy. 

http://dobrywet.com/index.php/rehabilitacja

Facebook Dobry Wet

Fleksi znalazła dom

suczka Fleksi

Podziękowanie za Ustronalia 2018

DSCN7366 miniPodziękowanie

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS składa bardzo serdeczne podziękowanie Radzie Mieszkańców Domu Studenckiego Politechniki Warszawskiej, wolontariuszom oraz wszystkim studentom za zorganizowanie i przeprowadzenie imprezy: USTRONALIA 2018 - "Tam i bez powrotu", która odbyła się pod koniec maja 2018 r., w czasie której odbyła się loteria charytatywna, w wyniku której zwierzaki w naszej Fundacji otrzymały wsparcie finansowe.

Byliśmy osobiście odebrać darowiznę, z przedstawicielami Fundacji Canis były pieski Sara, Markiz, Diego i Malutek. Głaskania było co nie miara i 1.5 godziny przeminęło nie wiadomo kiedy.

Raz jeszcze Wielkie Dzięki !!!!

Frotka znalazła dom

frotka1

Suczka Plamka znalazła dom

plamka

Kortina beagle znalazła dom

Kortina3Kortina beagle  ur.2012 r.
 
Kortina to rasowy beagle, młoda, aktywna sunia, która od szczeniaka była trzymana w małym kojcu bez dostępu do świata zewnętrznego i towarzystwa innych zwierząt i ludzi.
 

1% pomagajmy zwierzętom

epity

 

Wypełnij bezpłatnie swój PIT

  przez internet

i przekaż 1% na OPP "CANIS",

numer KRS: 0000128172

 rozlicz pit online new button

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS

działa na terenie Warszawy na rzecz bezdomnych zwierząt, głównie kotów, została założona 15 lipca 1992 r. przez Danutę Skarbek. Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym,
zagubionym, wyrzucanym zwierzętom; w odpowiedzi na stale pogarszające się warunki ich bytowania w mieście. Więcej >>>


Tel.: 22 833-81-30, 693-34-99-78
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Grafiki rysunkowe są autorstwa Macieja Jezierskiego
Zdjęcia zwierząt wykonali: Danuta Skarbek, Ewa Gontarek, Małgorzata Jaskłowska, Mariusz Pietroń
Webdesign, grafika i administracja serwisu: Małgorzata Jaskłowska

 

sklepbaner

 
 
 
 

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 208 gości oraz 0 użytkowników.

Na blogu Fundacji Canis znajdziesz aktualności i wiele porad.
Zachęcamy osoby, które adoptowały od nas psy i koty do dzielenia się wiadomościami o swoich pupilach na naszym blogu.

Canis Fundacja<