Aby poszukać psa kliknij  psy do adopcji

Mini Sklepik Fundacji

biżuteria, obrazki, kubki i drobne gadżety w cenie od 5 zł do 60 złZapraszamy do mini sklepiku Fundacji Canis, który powstał w styczniu 2015 r. w Lecznicy Weterynaryjnej Felis w Warszawie, ul. Osowska 84B (Dzielnica Grochów).

Lecznica jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-20.30, sobota 9.00-15.00, niedziela 9.00-13.00

więcej >>>

Prośba o wsparcie finansowe

wsparcie finansowe fundacja canisSzanowni Państwo,

Cały czas kupujemy karmę dla naszych zwierząt, leki, żwirek i mamy wiele potrzeb. Bardzo prosimy o wsparcie finansowe na te zakupy.

Przelewy prosimy kierować na rachunek bankowy Fundacji Canis: 96102010260000160201022938

Wpłaty dla Fundacji są darowizną i możecie je Państwo odliczyć od podatku rozliczając PIT za ten rok.

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę.

Facebook

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku facebook

ziemia

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96102010260000160201022938

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę

50kotow 16

PIĘĆDZIESIĄT KOTÓW POTRZEBUJE POMOCY.

W jednej z mazowieckich wsi ( ok.100 km.od Warszawy) jest stado ok.pięćdziesięciu kotów. Jak to w stadzie są tam koteczki , kocurki i małe kociaki. Nie sterylizowane , nie kastrowane kilka z nich nie jest w dobrej formie. Zapewne słabe i chore nie przeżywają bo było by ich znacznie więcej.

Fundacja zajęła się sterylizacją i leczeniem. Prosimy bardzo o pomoc w tej akcji.

Niestety w tym roku wpłaty z 1% są nie wielkie , tym bardziej pomoc jest potrzebna.

Bardzo będziemy wdzięczni za udostępnienie/przesłanie tej wiadomości znajomym.

Wpłacając pieniądze na konto Fundacji Opieki nad Zwierzętami Canis 96102010260000160201022938 proszę dopisać ” 50 KOTÓW”.

Również robiąc zakupy w naszym sklepie internetowym www.sklep.canis.org.pl pomogą państwo w opłaceniu poniesionych kosztów.

Gorąco zapraszamy.

Danuta Skarbek

Będziemy na bieżąco informować o postępach w działaniu.

Kliknij poniżej "Czytaj wiecej" aby dowiedzieć się o postępach akcji.

 

 

Kobieta na której terenie stadko zamieszkuje karmi czym ma. Nie chodzi z nimi do lekarza, nie odrobacza. Tak po prostu jak żyją to żyją , jak zachorują to umierają. Z pewnością nikt na terenie posesji nie znęca się nad kotami, nie dokucza im , nie przegania, co można stwierdzić na podstawie zdjęć i relacji od osób będących na miejscu. Nie wiadomo jednak jakie są ich losy kiedy chodzą po okolicy. Opiekunka nie wie ile ich jest dokładnie , twierdzi że ponad pięćdziesiąt. Stadko powiększa się , nie dość że mnożą się, również są podrzucane przez okolicznych mieszkańców.

Fundacja Canis zobowiązała się przede wszystkim zapobiec dalszemu rozmnażaniu się kotów, leczeniu . W razie potrzeby wspomóc karmą. Obecnie karmę dostarczają osoby które “odkryły” miejsce bytowania kociego stadka.

Na dzień dzisiejszy (początek lipca) wysterylizowanych zostało czternaście kotek w tamtejszej pobliskiej lecznicy weterynaryjnej. Lekarze tej ze lecznicy dali rabat na wykonanie sterylizacji ( 90 zł) i kastracji( 70 zł) kotów. Nie ma możliwości aby kotki i kocurki po operacji przebywały w lecznicy tak więc osoby zaangażowane w pomoc kotom przechowują je u siebie na czas do wypuszczenia ich w miejsce gdzie przebywały.

Kilka kotów zostanie przywiezionych do Warszawy na badania, leczenie. Będą przebywały w lecznicy i jeżeli znajdziemy dla nich dobre domy będą mogły być adoptowane. Mamy nadzieję, ze opiekunka stadka nie będzie robiła problemów w przeprowadzeniu akcji pomocowej. Niestety przy drugim spotkaniu nie bardzo już chciała oddawać kotki do sterylizacji nie wyjaśniając dlaczego, może obawiała się ze zrobi im ktoś krzywdę i mamy nadzieje, ze to było przyczyną a nie po prostu tzw. widzimisie. Została jednak przekonana aby dać kotki .

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć ile wyniosą całe koszty, które Fundacja poniesie aby pomóc kociemu stadu. Na dzień dzisiejszy mamy do zapłacenia za 14 kotek 1260 zł. Jak to bywa w takich sytuacjach , bardzo prosimy o wsparcie finansowe dla przedstawionych kotów, państwa pomoc jest bardzo, bardzo potrzebna. Przeważnie w takich sytuacjach otwierają się ludzkie serca i udaje się zebrać choć by część potrzebnych pieniędzy . Mamy ogromną nadzieję, że i tym razem tak będzie.

--------

 

Przedstawiamy zdjęcia kotek już wysterylizowanych,nie ma wszystkich ( nie zawsze udaje się zrobić zdjęcie z różnych powodów) ale widać że coś się dzieje.Koteczki wyglądają na dobrze zaopiekowane.Fakturę na 1260 zł za sterylizację kotek, Fundacja Canis opłaciła w dn.18.07.2017r.

----------------------------------------------------------

 
NIEUSTAJĄCO 50 KOTÓW POTRZEBUJE POMOCY
Przedstawiamy zdjęcia kolejnych 3 kotek, dwie zaraz po zabiegu sterylizacji i trzecia już kubraczku w domu.Będą przebywać w domu przez ok.10 dni .Potem zostaną odwiezione w miejsce bytowania.
 
Mamy pierwszą wpłatę na pomoc 50 KOTOM.Bardzo dziękujemy p.Agnieszce za wpłatę 20 zł.
 
Nieustannie prosimy o przekazanie /przesłanie wieści o 50 KOTACH i pomocy dla nich ,do znajomych,przyjaciół.
Przypominamy nr.konta 96102010260000160201022938
 
12
 
14m
 
13

 -------------------------------------------------------

Stado 50 kotów

Podziel się

Aktualności

ŻEGNAJ LATO NA BIELANACH 

powitanielata 2018 315.09.2018r. w parku Olszyna odbędzie się piknik na pożegnanie lata w którym po raz pierwszy będziemy brać udział. Witaliśmy lato więc i pożegnać wypada.
 
Będziemy obecni w godz.13-17.30 w strefie EKO ( na tyłach kościoła). Będzie można zapoznać się z uroczą Fleksi , mała suczka do adopcji. Można przynieść dary dla zwierząt takie jak karma dla psów i kotów ( sucha i mokra), ryż, żwirek, akcesoria takie jak smycze, obroże, zabawki. Oczywiście smakołyki mile widziane.
 
Zawsze jak jest tylko taka możliwość, tak i tym razem prezentujemy do sprzedaży  nasze rękodzieło takie jak:
  • wyroby z drewna,
  • maskotki,
  • ceramika,
  • obrazki z wizerunkami zwierząt ( olejne i akwarela),
  • śliczne mydełka z wizerunkami zwierząt i kwiatów.
 
Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony jest dla zwierzaków.
Serdecznie zapraszamy.
 
Park Olszyna namioty 2018m
 
 

Podziękowanie za Ustronalia 2018

DSCN7366 miniPodziękowanie

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS składa bardzo serdeczne podziękowanie Radzie Mieszkańców Domu Studenckiego Politechniki Warszawskiej, wolontariuszom oraz wszystkim studentom za zorganizowanie i przeprowadzenie imprezy: USTRONALIA 2018 - "Tam i bez powrotu", która odbyła się pod koniec maja 2018 r., w czasie której odbyła się loteria charytatywna, w wyniku której zwierzaki w naszej Fundacji otrzymały wsparcie finansowe.

Byliśmy osobiście odebrać darowiznę, z przedstawicielami Fundacji Canis były pieski Sara, Markiz, Diego i Malutek. Głaskania było co nie miara i 1.5 godziny przeminęło nie wiadomo kiedy.

Raz jeszcze Wielkie Dzięki !!!!

Więcej…

Frotka znalazła dom

frotka1

Więcej…

Suczka Plamka znalazła dom

plamka Więcej…

Ruszyło bezpłatne znakowanie czworonogów w Warszawie. Odebrane x

 
Międzynarodowa Baza Danych
SAFE-ANIMAL

Miasto Stołeczne Warszawa, przy współpracy z Międzynarodową Bazą Danych SAFE-ANIMAL po raz kolejny zaprasza właścicieli zwierząt do realizacji bezpłatnego zabiegu znakowania i rejestracji swojego psa lub kota. Przez 11 lat realizacji wspólnych działań oznakowano prawie 100 tyś. zwierząt. Tutaj odnajdziecie pełną listę gabinetów realizujących usługę: 
https://bip.warszawa.pl/…/16042018wykazlecznicsterylizacja2…

Zabiegi realizowane będą do 14 grudnia 2018 roku, lub do wyczerpania środków finansowych - więc nie warto zwlekać z wizytą w gabinecie. Po zaczipowaniu dane zwierzęcia zostaną zarejestrowane w Międzynarodowej Bazie Danych SAFE-ANIMAL będącej członkiem Europetnetu (European Pet Network).

Kortina beagle znalazła dom

Kortina3Kortina beagle  ur.2012 r.
 
Kortina to rasowy beagle, młoda, aktywna sunia, która od szczeniaka była trzymana w małym kojcu bez dostępu do świata zewnętrznego i towarzystwa innych zwierząt i ludzi.
 
Więcej…
 

Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS działa na terenie Warszawy na rzecz bezdomnych zwierząt, głównie kotów, została założona 15 lipca 1992 r. przez Panią Danutę Skarbek.

Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym, zagubionym, wyrzucanym zwierzętom oraz w odpowiedzi na stale pogarszające się warunki ich bytowania w mieście.


Tel.: 22 833-81-30, 693-34-99-78
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Grafiki rysunkowe są autorstwa Macieja Jezierskiego
Zdjęcia zwierząt wykonali: Danuta Skarbek, Ewa Gontarek, Małgorzata Jaskłowska, Mariusz Pietroń
Webdesign, grafika i administracja serwisu: Małgorzata Jaskłowska

 

sklepbaner