Przekaż 1% z podatku na nasze zwierzęta!

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Od 26 listopada 2012 Fundacja Canis jest Organizacją Pożytku Publicznego.
Przeznacz 1% podatku za rok 2018 na rzecz naszych zwierząt.

rozlicz pit online new button

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku facebook

ziemia

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96102010260000160201022938

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę

Figa2017

 

 

 

 

 

 

Taki dostaliśmy list w związku z adopcją suczki Figi 

Co do Figi to:  bardzo gorąco polecam adopcję psów ze schronisk, przytulisk, domów tymczasowych. Cudownie jest obserwować jak pies (kot) powoli otwiera się na człowieka, jak zmienia się jego zachowanie, jak wzrasta ufność i radość, jak zaczyna kochać nowego właściciela. Im pies miał smutniejszą przeszłość i im bardziej był z tego powodu zamknięty, zdystansowany, bojaźliwy tym większa jest satysfakcja i radość właścicieli z postępów jakie robi. Szczególnie polecam adopcję psów kilkuletnich i starszych osobom na emeryturze.
Pies doskonale wypełni puste miejsce w domu pozostawione przez dorosłe, samodzielne już dzieci, zastąpi kosztowną gimnastykę w klubach fitness, chętnie zagospodaruje zgromadzone w człowieku pokłady miłości i czułości i z wdzięcznością przyjmie tak nie lubianą przez dzieci nadopiekuńczość.  Bywa, że adaptacja psa (szczególnie takiego “po przejściach”)do nowych warunków trwa długo, nawet rok ale  emeryci mają czas i mogą pomału, cierpliwie przez całe dnie okazywać psu miłość i pozwolić mu w nią uwierzyć w jego własnym tempie. W zamian otrzymają wiernego, oddanego, statecznego a czasem  wręcz powolnego najprawdziwszego przyjaciela. A co też jest bardzo ważne ok 10 letni pies (w odróżnieniu od szczeniaka) raczej właścicieli nie przeżyje i nie trafi z powrotem do schroniska. Taka właśnie jest nasza Figa wzięta w wieku 8 lat z których 7,5 spędziła w przytulisku z gromadą innych psów i kotów. Wycofana, rozdygotana, bojąca się panicznie dosłownie wszystkiego. Dziś po 10 miesiącach jest ogromna różnica, a jednak: śpi z nami w łóżku – ale w nogach, chodzi za nami krok w krok - ale kładzie się ok 1m od nas, liże nas – ale tylko rano na dzień dobry, cieszy się bardzo jak wracamy do domu – ale podchodzi bardzo ostrożnie. Nie lubi leżeć na kolanach. Pewnie nigdy nie będzie psem pieszczochem ale widać, że chce być blisko nas bez przerwy. Poza tym nauczyła się węszyć, szukać, szczekać, warczeć, obwąchiwać, zakopywać smakołyki, a więc różnych typowo psich zachować, których w ogóle nie znała. Niestety nadal bardzo boi się psów i ludzi.

 

 
 

Figa, ur. w 2010 r.

 

energiczna, wesoła suczka

Figa jest małą, energiczną suczką do adopcji, lubi się bawić i rządzić innymi psami. Do nowo poznanych osób nie podchodzi od razu, jest ostrożna. Aby w pełni zaufać potrzebuje trochę czasu, widać, że jest jedna jedyna, na pewno mocno pokocha. Lubi towarzystwo innych psów ale bardziej ceni towarzystwo człowieka.

Jest wysterylizowana, zaszczepiona, odrobaczona.

 

Wraz ze swoja siostrzyczka została porzucona - pozostawiona w kartonie pod płotem, siostrzyczka Perełka szybko znalazła domek i zamieszkała ze wspaniałą rodziną. Wierzymy mocno, że również Figa nie będzie musiała długo czekać.

Figa jest wysterylizowana, zaczipowana. Jest ostrożna kiedy poznaje nowe osoby, potrzebuje trochę czasu aby dać sie pogłaskać i zaprzyjaźnić. Bardzo lubi być blisko człowieka. Oczywiście żyje w gromadzie psów ale tak naprawdę zdecydowanie chce być tą jedną jedyną. Nie sprawia kłopotów kiedy zostaje sama, jest grzeczna. Lubi się bawić i trochę porozrabiać - jak to młody psiak.

 

Aktualności

Czarek - kot po wypadku znalazł dom

czarek2018 1

Amorka znalazła dom

Suczka Amorka została wzięta rok temu z miejsca gdzie jej przyszłość była bardzo niewiadoma a właściwie jako wówczas lękliwa sunia rodziła by szczeniaczki na poniewierkę ,gdzieś w norze na wsi lub w lesie. Nie potrafiła chodzić na smyczy, nie podchodziła do człowieka ale była łagodna , nie gryzła kiedy była wzięta na ręce.

Dobrywet

Polecamy całodobową lecznicę weterynaryjną Dobrywet w Bobrowcu pod Piasecznem, która posiada Ośrodek Rehabilitacji zwierząt z możliwością zakwaterowania pacjenta na cały okres terapii. 

Zabiegi: 

Hydroterapia (bieżnia wodna), akupunktura, laseroterapia, sonoterapia, magnetoterapia, elektroterapia i inne.

Kontakt: tel.: 796-44-11-29

Zapraszamy. 

http://dobrywet.com/index.php/rehabilitacja

Facebook Dobry Wet

Fleksi znalazła dom

suczka Fleksi

Podziękowanie za Ustronalia 2018

DSCN7366 miniPodziękowanie

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS składa bardzo serdeczne podziękowanie Radzie Mieszkańców Domu Studenckiego Politechniki Warszawskiej, wolontariuszom oraz wszystkim studentom za zorganizowanie i przeprowadzenie imprezy: USTRONALIA 2018 - "Tam i bez powrotu", która odbyła się pod koniec maja 2018 r., w czasie której odbyła się loteria charytatywna, w wyniku której zwierzaki w naszej Fundacji otrzymały wsparcie finansowe.

Byliśmy osobiście odebrać darowiznę, z przedstawicielami Fundacji Canis były pieski Sara, Markiz, Diego i Malutek. Głaskania było co nie miara i 1.5 godziny przeminęło nie wiadomo kiedy.

Raz jeszcze Wielkie Dzięki !!!!

Frotka znalazła dom

frotka1

Suczka Plamka znalazła dom

plamka

Kortina beagle znalazła dom

Kortina3Kortina beagle  ur.2012 r.
 
Kortina to rasowy beagle, młoda, aktywna sunia, która od szczeniaka była trzymana w małym kojcu bez dostępu do świata zewnętrznego i towarzystwa innych zwierząt i ludzi.
 

1% pomagajmy zwierzętom

epity

 

Wypełnij bezpłatnie swój PIT

  przez internet

i przekaż 1% na OPP "CANIS",

numer KRS: 0000128172

 rozlicz pit online new button

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS

działa na terenie Warszawy na rzecz bezdomnych zwierząt, głównie kotów, została założona 15 lipca 1992 r. przez Danutę Skarbek. Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym,
zagubionym, wyrzucanym zwierzętom; w odpowiedzi na stale pogarszające się warunki ich bytowania w mieście. Więcej >>>


Tel.: 22 833-81-30, 693-34-99-78
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Grafiki rysunkowe są autorstwa Macieja Jezierskiego
Zdjęcia zwierząt wykonali: Danuta Skarbek, Ewa Gontarek, Małgorzata Jaskłowska, Mariusz Pietroń
Webdesign, grafika i administracja serwisu: Małgorzata Jaskłowska

 

sklepbaner

 
 
 
 

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 111 gości oraz 0 użytkowników.

Na blogu Fundacji Canis znajdziesz aktualności i wiele porad.
Zachęcamy osoby, które adoptowały od nas psy i koty do dzielenia się wiadomościami o swoich pupilach na naszym blogu.

Canis Fundacja<