Przekaż 1% z podatku na nasze zwierzęta!

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Od 26 listopada 2012 Fundacja Canis jest Organizacją Pożytku Publicznego.
Przeznacz 1% podatku za rok 2018 na rzecz naszych zwierząt.

rozlicz pit online new button

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku facebook

ziemia

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96102010260000160201022938

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę

tajga052007 1 pies suka psy suki do adopcji warszawa   

 

Tajga,

Pomoc dla Tajgi. Tajga, mimo iż stała się bardzo kontaktową sunią nie znalazła jeszcze domu, żyje w boksie ale nie jest w nim sama. Teraz mieszka z drugą sunią, która była absolutnie niedotykalska. Przy Tajdze zaufała człowiekowi i ukochała Tajgę bardzo. Kiedy w październiku tego roku Tajga miała wylew i musiała zostawiać swoją przyjaciółkę samą na czas wizyt u lekarza ta tęskniła bardzo za Tajgą. Na szczęście wylew nie był bardzo groźny ale sunia musi dostawać do końca życia lekarstwa. Karsivan na poprawienie krążenia oraz specjalne witaminy aby zmniejszyć ew. usunąć zmiany na pyszczku Tajgi - odkształcenia mięśni na skutek wylewu. Przybliżony koszt na leki dla Tajgi na ten moment to kwota ok. 120,00 zł. Być< może ktoś z państwa posiada niepotrzebny lek Karsivan i witaminy Vetzyme B+E. Mamy nadzieję, że Tajgunia pożyje jeszcze zdrowa wiele lat, jeżeli nie z człowiekiem pod jednym dachem to ze swoją przyjaciółką Sari. Jeżeli ktoś z państwa może zadeklarować miesięcznie choćby niewielką kwotę na leki dla Tajgi będziemy bardzo wdzięczni .Oczywiście każda wpłata będzie dla Tajgi dużym wsparciem.

Przelewy prosimy kierować na rachunek bankowy Fundacji Canis: 96102010260000160201022938 Wpłaty dla Fundacji są darowizną i możecie je Państwo odliczyć od podatku rozliczając PIT za ten rok. Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę.

Tajga czarnulka - uosobienie spokoju i cierpliwości. Tajga to średniej wielkości czarno - srebrna sunia. Charakterystyczne dla Tajgi jest brak agresji. Wygłaskana po krótkiej chwili nieśmiało daje znak łebkiem, że chce jeszcze.

Zaczaruje spojrzeniem i podaniem łapki. Kiedy jej mama została adoptowana, Tajga rozpaczała po stracie mamy. W ciągu miesiąca jej pyszczek przyprószył się srebrnym kolorem z tęsknoty.

Z innymi psiakami się bardzo dobrze dogaduje. To wesoły niekonfliktowy towarzyski piesek lubi zabawy i gonitwy. Tajga bardzo chętnie chodzi na spacer na smyczy, nie protestuje przy czesaniu. 

 

Bardzo domaga się pieszczot, prosi o nie łapką albo kładzie się do góry brzuchem i czeka. Jest dobrze ułożona, inteligentna, łagodna, delikatna i przyjaźnie nastawiona zarówno do ludzi jak i innych psów. Czeka na swój własny szczęśliwy domek, w którym zazna w końcu miłości i opieki na jaką zasługuje. Podaruj dom tej suni.

Potrzebuje cierpliwości i czułości. Gdyby mogła zamieszkać z mądrymi, odpowiedzialnymi ludźmi, i na przykład, łagodnym i przyjaznym psem (zdominować ją może nawet mały ratlerek), z pewnością byłaby wspaniałą towarzyszka i przyjaciółką.

Będziemy państwa informować o postępach Tajgi w kontakcie z "obcym" człowiekiem.


Historia Tajgi: Tajga, jako malutkie psie dziecko trafiła ze swoją mamą do Ewy. Suczki były absolutnie nierozłączne, zawsze razem, spały wtulone jedna w drugą - mama i córka nie traciły się z oczu ani na chwilę.

Kiedy po 3 latach nastąpiło rozstanie (mama została adoptowana), Tajga strasznie rozpaczała po jej stracie. W ciągu miesiąca osiwiał z tęsknoty. Od maleńkości była lękliwa i taka pozostała - z jednej strony pragnie miłości i dotyku człowieka, z drugiej boi się, więc przymila się na odległość co wygląda rozczulająco.

W tej chwili jest dużym psem i od jakiegoś czasu mieszka w boksie, gdyż w przytulisku pojawiły się koty, a ona nie życzy sobie ich towarzystwa.

Ponieważ jest za dużo zwierząt a za mało rąk do głaskana Tajga bywa niedopieszczona. Przychodzi do niej pan Andrzej - treser, aby pomóc jej się oswoić z obecnością mężczyzny (do tej pory znała tylko kobiety) i człowieka z zewnątrz.

09.12.2008r. Tajga po zmianie swojego starego lokum na nowe, powiększeniu wybiegu zdecydowanie zrobiła się bardziej śmiała i zadowolona, w czasie malowania boksu od wewnątrz sama podeszła do Adama, którego wcześniej nie znała, z chęcią zapoznania się. Zapewne obecność kilku obcych osób nie zwracających na nią szczególnej uwagi, ośmieliło ją, nie poczuła się osaczona. Kiedyś bała się wyjść poza swoje miejsce, obecnie bardzo chętnie, wręcz domaga się wyjścia na spacer, bardzo ładnie chodzi na smyczy, nie protestuje przy czesaniu. Bardzo domaga się pieszczot, prosi o nie łapką albo kładzie się do góry brzuchem i czeka.

Dając Tajdze miłość i trochę cierpliwości, otrzyma sunia szansę na lepsze życie. Widać jak całą sobą pragnie bycia tą jedną jedyną.

Aby adoptować psa zadzwoń: 
tel.: 693-34-99-78, 22-833-81-30, Danuta Skarbek, 
tel.: 501-14-73-50, 22-751-33-80, Ewa Gontarek

 


 
Aktualności

Czarek - kot po wypadku znalazł dom

czarek2018 1

Amorka znalazła dom

Suczka Amorka została wzięta rok temu z miejsca gdzie jej przyszłość była bardzo niewiadoma a właściwie jako wówczas lękliwa sunia rodziła by szczeniaczki na poniewierkę ,gdzieś w norze na wsi lub w lesie. Nie potrafiła chodzić na smyczy, nie podchodziła do człowieka ale była łagodna , nie gryzła kiedy była wzięta na ręce.

Dobrywet

Polecamy całodobową lecznicę weterynaryjną Dobrywet w Bobrowcu pod Piasecznem, która posiada Ośrodek Rehabilitacji zwierząt z możliwością zakwaterowania pacjenta na cały okres terapii. 

Zabiegi: 

Hydroterapia (bieżnia wodna), akupunktura, laseroterapia, sonoterapia, magnetoterapia, elektroterapia i inne.

Kontakt: tel.: 796-44-11-29

Zapraszamy. 

http://dobrywet.com/index.php/rehabilitacja

Facebook Dobry Wet

Fleksi znalazła dom

suczka Fleksi

Podziękowanie za Ustronalia 2018

DSCN7366 miniPodziękowanie

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS składa bardzo serdeczne podziękowanie Radzie Mieszkańców Domu Studenckiego Politechniki Warszawskiej, wolontariuszom oraz wszystkim studentom za zorganizowanie i przeprowadzenie imprezy: USTRONALIA 2018 - "Tam i bez powrotu", która odbyła się pod koniec maja 2018 r., w czasie której odbyła się loteria charytatywna, w wyniku której zwierzaki w naszej Fundacji otrzymały wsparcie finansowe.

Byliśmy osobiście odebrać darowiznę, z przedstawicielami Fundacji Canis były pieski Sara, Markiz, Diego i Malutek. Głaskania było co nie miara i 1.5 godziny przeminęło nie wiadomo kiedy.

Raz jeszcze Wielkie Dzięki !!!!

Frotka znalazła dom

frotka1

Suczka Plamka znalazła dom

plamka

Kortina beagle znalazła dom

Kortina3Kortina beagle  ur.2012 r.
 
Kortina to rasowy beagle, młoda, aktywna sunia, która od szczeniaka była trzymana w małym kojcu bez dostępu do świata zewnętrznego i towarzystwa innych zwierząt i ludzi.
 

1% pomagajmy zwierzętom

epity

 

Wypełnij bezpłatnie swój PIT

  przez internet

i przekaż 1% na OPP "CANIS",

numer KRS: 0000128172

 rozlicz pit online new button

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS

działa na terenie Warszawy na rzecz bezdomnych zwierząt, głównie kotów, została założona 15 lipca 1992 r. przez Danutę Skarbek. Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym,
zagubionym, wyrzucanym zwierzętom; w odpowiedzi na stale pogarszające się warunki ich bytowania w mieście. Więcej >>>


Tel.: 22 833-81-30, 693-34-99-78
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Grafiki rysunkowe są autorstwa Macieja Jezierskiego
Zdjęcia zwierząt wykonali: Danuta Skarbek, Ewa Gontarek, Małgorzata Jaskłowska, Mariusz Pietroń
Webdesign, grafika i administracja serwisu: Małgorzata Jaskłowska

 

sklepbaner

 
 
 
 

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 555 gości oraz 0 użytkowników.

Na blogu Fundacji Canis znajdziesz aktualności i wiele porad.
Zachęcamy osoby, które adoptowały od nas psy i koty do dzielenia się wiadomościami o swoich pupilach na naszym blogu.

Canis Fundacja<