Przekaż 1% z podatku na nasze zwierzęta!

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Od 26 listopada 2012 Fundacja Canis jest Organizacją Pożytku Publicznego.
Przeznacz 1% podatku za rok 2018 na rzecz naszych zwierząt.

rozlicz pit online new button

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku facebook

ziemia

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96102010260000160201022938

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę

0 0 3 1 Dino ur. 07. 2013 r.

Piesek został znaleziony w lesie i przyprowadzony do starszej kobiety pewnego dnia wieczorem. Został zamknięty w boksie, w którym buda była schronieniem psiaka przed deszczem. W tym czasie kiedy psinek został znaleziony padało bardzo dużo przez wiele dni. Kiedy Dino został zabierany z boksu był zrezygnowany z życia, ledwo stał na nogach (szkielet psa), spuchnięte, zaropiałe oko (po wizycie u lekarza okazało się, że jest stan zapalny trzeciej powieki), po wyleczeniu stanu zapalnego oko będzie musiało być zoperowane. Psiak był odwodniony i zapchlony do granic możliwości. Kiedy był wieziony do lekarza, również u lekarza było mu absolutnie wszystko jedno co się stanie, nie próbował nawet reagować na badanie krwi, mierzenie temperatury, wnikliwe oglądanie oka i przemywanie. Z pewnością trochę czasu upłynie zanim psiak zregeneruje siły, odbuduje się tkanka mięśniowa. Na szczęście Dino nie miał temperatury, również badanie krwi nie wykazało poważnych problemów zdrowotnych. Oczywiście lekki stan zapalny ze względu na oko. Odrobaczony i wykastrowany zostanie po odkarmieniu, szczepienia również otrzyma w odpowiednim czasie. Psiak bardzo pragnie obecności człowieka i jest bardzo łagodny. Na spacerze, liczy się tylko człowiek, inne zwierzęta wcale go nie interesują. Jest w domu zastępczym, gdzie jest bardzo dużo zwierząt. Dino mieszka z kotami, które tulą się do niego, obwąchują go dokładnie i bawią się ogonem !! a on nic. Również do psów jest bardzo łagodny, nie wchodzi w konflikty, zaatakowany nie broni się tylko wycofuje. Obecnie piesek je gotowane jedzenie - ryż z drobiem oraz suchą karmę dla psiaków z problemami żołądkowo-jelitowymi (na razie bardzo delikatne jedzenie aby nie zaszkodzić zagłodzonemu psiakowi). Bardzo będziemy wdzięczni za wsparcie finansowe, koszty na doprowadzenie psiaka do "porządku" w tym momencie są trudne do określenia ale szacujemy, że będzie to kwota ok. 800 zł - koszty medyczne i sucha karma ok. 250 zł. Jeżeli ktoś z państwa zastanawia się nad adopcją Dina to bardzo proszę dzwonić na tel.: 693349978 lub 501147350

 

 


Aktualności

Czarek - kot po wypadku znalazł dom

czarek2018 1

Amorka znalazła dom

Suczka Amorka została wzięta rok temu z miejsca gdzie jej przyszłość była bardzo niewiadoma a właściwie jako wówczas lękliwa sunia rodziła by szczeniaczki na poniewierkę ,gdzieś w norze na wsi lub w lesie. Nie potrafiła chodzić na smyczy, nie podchodziła do człowieka ale była łagodna , nie gryzła kiedy była wzięta na ręce.

Dobrywet

Polecamy całodobową lecznicę weterynaryjną Dobrywet w Bobrowcu pod Piasecznem, która posiada Ośrodek Rehabilitacji zwierząt z możliwością zakwaterowania pacjenta na cały okres terapii. 

Zabiegi: 

Hydroterapia (bieżnia wodna), akupunktura, laseroterapia, sonoterapia, magnetoterapia, elektroterapia i inne.

Kontakt: tel.: 796-44-11-29

Zapraszamy. 

http://dobrywet.com/index.php/rehabilitacja

Facebook Dobry Wet

Fleksi znalazła dom

suczka Fleksi

Podziękowanie za Ustronalia 2018

DSCN7366 miniPodziękowanie

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS składa bardzo serdeczne podziękowanie Radzie Mieszkańców Domu Studenckiego Politechniki Warszawskiej, wolontariuszom oraz wszystkim studentom za zorganizowanie i przeprowadzenie imprezy: USTRONALIA 2018 - "Tam i bez powrotu", która odbyła się pod koniec maja 2018 r., w czasie której odbyła się loteria charytatywna, w wyniku której zwierzaki w naszej Fundacji otrzymały wsparcie finansowe.

Byliśmy osobiście odebrać darowiznę, z przedstawicielami Fundacji Canis były pieski Sara, Markiz, Diego i Malutek. Głaskania było co nie miara i 1.5 godziny przeminęło nie wiadomo kiedy.

Raz jeszcze Wielkie Dzięki !!!!

Frotka znalazła dom

frotka1

Suczka Plamka znalazła dom

plamka

Kortina beagle znalazła dom

Kortina3Kortina beagle  ur.2012 r.
 
Kortina to rasowy beagle, młoda, aktywna sunia, która od szczeniaka była trzymana w małym kojcu bez dostępu do świata zewnętrznego i towarzystwa innych zwierząt i ludzi.
 

1% pomagajmy zwierzętom

epity

 

Wypełnij bezpłatnie swój PIT

  przez internet

i przekaż 1% na OPP "CANIS",

numer KRS: 0000128172

 rozlicz pit online new button

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS

działa na terenie Warszawy na rzecz bezdomnych zwierząt, głównie kotów, została założona 15 lipca 1992 r. przez Danutę Skarbek. Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym,
zagubionym, wyrzucanym zwierzętom; w odpowiedzi na stale pogarszające się warunki ich bytowania w mieście. Więcej >>>


Tel.: 22 833-81-30, 693-34-99-78
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Grafiki rysunkowe są autorstwa Macieja Jezierskiego
Zdjęcia zwierząt wykonali: Danuta Skarbek, Ewa Gontarek, Małgorzata Jaskłowska, Mariusz Pietroń
Webdesign, grafika i administracja serwisu: Małgorzata Jaskłowska

 

sklepbaner

 
 
 
 

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 605 gości oraz 0 użytkowników.

Na blogu Fundacji Canis znajdziesz aktualności i wiele porad.
Zachęcamy osoby, które adoptowały od nas psy i koty do dzielenia się wiadomościami o swoich pupilach na naszym blogu.

Canis Fundacja<