psy do adopcji

 

Tropik ,który był u mnie 1.5 roku znalazł wsaniałą rodzinę ,jest
bardzo kochany .W piątek zamieszkał na Ursynowie

ur.10.2009r - mieszaniec foksteriera

Tropik czeka na własne posłanko Znaleziony w piątek-13 - pechowa data, okazała się szczęśliwą dla psiaka. Na pewno do dalszego szczęścia Tropik potrzebuje domu na całe życie. Tropik jest młodym szorstkowłosym foksterierem. Topik szedł łapa za łapą chwiejnym krokiem wzdłuż jezdni. Został wzięty do samochodu. Wyglądał dramatycznie był brudny cały w dredach. Kiedy był strzyżony, leżał grzecznie, pozwalał na wszystko. Widać było że sprawia mu to ogromną przyjemność. Od czasu do czasu podnosił tylko łepek i sprawdzał zapewne czy to nie sen.

Również kiedy był kąpany nie było problemów. Został okryty ręcznikami i był bardzo zadowolony wtulając pyszczek w posłanie. Tropik bardzo ładnie chodzi na smyczy, uwielbia jazdę samochodem. Jest to pies ruchliwy, wesoły, ciekawski, o bardzo żwawym temperamencie. Jest pojętnym psiakiem, szybko sie uczy, albo tylko przypomina to co już potrafi. Mimo dramatycznych przeżyć, to bardzo spokojny i zrównoważony pies, łagodny i przedziwnie nadal ufający ludziom. Jest bardzo inteligentny i doskonale rozumie, czego się od niego oczekuje. Jest to uroczy i kochany pies, uwielbia pieszczoty i przez cały czas potrafi się cieszyć życiem i machać swoim ogonkiem. Jest miły do innych piesków a z kotami dogaduje się - mieszka z 12-toma. Myślę jednak że jest to psiak, którego można bardzo dużo nauczyć. W domu jest bardzo grzeczny, nie szczeka, nie drapie do drzwi. Jest cierpliwym pieskiem, bardzo ufa człowiekowi a jeżeli pokocha to na całe życie Tropik jest super psiakiem i pilnie potrzebuje domu, pobyt w boksie dla niego jest bardzo zły. Może Tobie skradnie serce, Tropik czeka na swój wymarzony dom.

Historia Tropika

Pies do adopcji - mieszaniec foksteriera - znaleziony w piątek-13-tego kwietnia 2012r.Również i tym razem -ponoć bardzo pechowa data ,okazała się szczęśliwą dla psiaka. Na pewno do dalszego szczęścia Tropik potrzebuje domu na całe życie. Bardzo ważne jest  aby osoby zainteresowane zapoznały się z rasą foxterier. Oczywiście nie jest on pieskiem w pełni rasowym ale na pewno w 95% posiada cechy tej rasy.

Widziany  był przez osobę jadącą samochodem ,kiedy szedł łapa za łapą , chwiejnym krokiem wzdłuż trasy toruńskiej. Kobieta zawróciła w miarę możliwości jak najszybciej. Zobaczyła Tropika ale ten już leżał w błocie i nie miał sił dalej pójść . Został wzięty do samochodu .Wyglądał dramatycznie . Był brunatny z brudu , w sierść a właściwie w dredy były utkane liście. Przy obcinaniu tych niesamowitych kołtunów sypał się piach. Oczywiście bardzo mocno śmierdział. Jak wiadomo w takim stanie również odchody były do niego poprzyklejane.

Kiedy był strzyżony, leżał bardzo grzecznie, pozwalał na wszystko. Widać było że sprawia mu to ogromną przyjemność. Od czasu do czasu podnosił tylko łepek i sprawdzał zapewne czy to nie sen.Również kędy był kompany nie było problemów,raczej sie lękał niż bronił. Suszeniem nie był bardzo zachwycony ale suszrka szybko sie spaliła więc ten rozdział zakończył się całkiem szybko. Został okryty ręcznikami i był bardzo zadowolony wtulając pyszczek w posłanie. Niestety nie trwało to zbyt długo ,ponieważ pojechaliśmy do lecznicy na przegląd.

Tropik bardzo ładnie chodzi na smyczy, uwielbia jazdę samochodem.

Do lecznicy nie chcił wejść , być może kojarzy miejsce z przeszłości. Pozwolił sobie bez problemu pobrać krew,osłuchać ,zbadać,zważyć. Został odrobaczony. Wyniki krwi pokazały że nie ma choroby odkleszczowj.
Apetyt ma ale jak na razie nie dostaje do syta.

Jest pojętnym psiakiem,szybko sie uczy,albo tylko przypomina to co już potrafi.Na pewno nie przepada za innymi psami,suczki toleruje kotów na dzień dzisiejszy nie kocha miłością wielką .Myślę jednak że jet to psiak ,którego można bardzo dużo nauczyć ,jak również zmienić jego stosunek do innych zwierząt.

W domu jest bardzo grzeczny,nie szczeka ,nie drapie do drzwi .Jest cierpliwym pieskiem Bardzo ufa człowiekowi a jeżeli pokocha to na całe życie Tropik jest super psiakiem i pilnie potrzebuje domu. Pies szuka domu szybko gdyż pobyt w boksie dla niego jest bardzo zły, ponieważ nie ma podszerstka a jest jeszcze bardzo zimno,jego sierść znów się skluszczy. Został zaczipowany.

Pies był strzyżony przez:

SALON PIELEGNACJI PSOW

PSI CZAR

ul.Dabrowiecka 8

Warszawa

WWW.SALONPSICZAR.PL

Strzyżenie psa

strzyżenie psa

 

 

{youtube}http://youtu.be/-Fqmmd78GQo{/youtube}


Aktualności

Wizyta w salonie pielęgnacji psów

mini

Kąpiel i strzyżenie w psim salonie 

Na początku lipca Benek i Sara "wybrały się" do salonu, Benek na pierwsze strzyżenie a oboje na kąpanie. Towarzyszył im piesek Diego, ponieważ prawie zawsze idą w grupie aby dodawać sobie otuchy. Benek czuł, że coś innego się dzieje niż zazwyczaj, był wyraźnie zaniepokojony. Zaglądały ciekawie do środka, najbardziej Sara nie mogła się doczekaćSara, Benek i Diego zostały serdecznie przywitane, wygłaskana na początku została Sara, która sama garnęła się do witania. Benek lękał się mimo miłej i spokojnej atmosfery, smakołyków nie chciał na początku. Minęło trochę czasu i psiaki zostały zaproszone do kąpieli. Pierwszy był Benio. Nie był całkiem uspokojony ale fachowa i czuła "obsługa" zadbała już o to aby zestresowany psiak poczuł się dobrze. Wygłaskany, przytulony, uspokajany spokojnym, ciepłym głosem. Początki w kąpieli nie były zrozumiałe dla Benka ale problemów nie było. Byłam bardzo zaskoczona, że lękliwy Benek przestał się bać, wcale się nie wyrywał, suszenie i strzyżenie zniósł bardzo dobrze co przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Po wszystkich zabiegach był bardzo zadowolony i całkiem wyluzowany może dlatego też, że wyprzystojniał  Bardzo spodobało mu się w Salonie i już nie spieszył się do wyjścia. Sara była kąpana w czasie, kiedy Beno był strzyżony. Dla niej nie było stresu, chociaż z wanny chętnie by wyskoczyła. Jeszcze nigdy nie była tak dobrze wyczesana a specjalnie przygotowana dla psiaków kombinacja szamponów sprawiła, że ich sierść stała się aksamitna. Na dowidzenia zostały poczęstowane smakołykami, tak że w "szampańskich" humorach wróciły do domu.

Bardzo serdecznie dziękujemy właścicielce salonu za nieodpłatne i tak wspaniałe, zajęcie się naszymi psiakami, za poświęcenie swojego prywatnego czasu po całym dniu  pracy, za traktowanie bezdomnych psiaków z tak dużym zaangażowaniem i wyrozumiałością.

Każdy, kto odwiedzi Salon i Świetlicę Sposób na Psa Gałązka z pewnością będzie takiego samego zdania jak my. Bardzo polecamy!!!

SPOSÓB NA PSA
Salon pielęgnacji i świetlica dla psów
Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek 9:00 - 18:00, 
sobota 9:00 - 15:00, 

Adres: Ostródzka 56p, 03-289 Warszawa, tel.: 732 625 222, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZAPRASZAMY!

Więcej…

BEZPIECZNE KOTY WYCHODZĄCE, JEST TO MOŻLIWE!

P7100201 miniBEZPIECZNE KOTY WYCHODZĄCE, JEST TO MOŻLIWE!

Tak właśnie nowi opiekunowie kotka Tobiasza i trzech wcześniej adoptowanych, uratowanych koteczek zapewnili swoim pupilom bezpieczne spacery w ogrodzie, taki mały raj. Zbudowali im ogromną wolierę połączoną z domem. Co prawda, jest to część ogrodu ale koty są bardzo, bardzo zadowolone. Mają słońce, cień, w którym mogą się wylegiwać kiedy jest za gorąco, drzewka, o które mogą ostrzyć pazurki. Otwarte okienko, przez które w każdej chwili mogą wejść do domu. Ktoś powie, że maja mało miejsca do chodzenia ale oby każdy kot miał tak mało miejsca do chodzenia (ok. 60 m2 ogrodu, cały dom i uwielbiany strych) i żył długo i szczęśliwie. Tylko pozazdrościć !!!! Gratulujemy pomysłu i wykonania solidnej, ale nie szpecącej otoczenia konstrukcji.

Więcej…

Tobiaszek znalazł dom

tobiaszek
Więcej…

Czarek - kot po wypadku znalazł dom

czarek2018 1

Więcej…

Amorka znalazła dom

Suczka Amorka została wzięta rok temu z miejsca gdzie jej przyszłość była bardzo niewiadoma a właściwie jako wówczas lękliwa sunia rodziła by szczeniaczki na poniewierkę ,gdzieś w norze na wsi lub w lesie. Nie potrafiła chodzić na smyczy, nie podchodziła do człowieka ale była łagodna , nie gryzła kiedy była wzięta na ręce.
Więcej…

Dobrywet

Polecamy całodobową lecznicę weterynaryjną Dobrywet w Bobrowcu pod Piasecznem, która posiada Ośrodek Rehabilitacji zwierząt z możliwością zakwaterowania pacjenta na cały okres terapii. 

Zabiegi: 

Hydroterapia (bieżnia wodna), akupunktura, laseroterapia, sonoterapia, magnetoterapia, elektroterapia i inne.

Kontakt: tel.: 796-44-11-29

Zapraszamy. 

http://dobrywet.com/index.php/rehabilitacja

Facebook Dobry Wet

Fleksi znalazła dom

suczka Fleksi

Więcej…

Podziękowanie za Ustronalia 2018

DSCN7366 miniPodziękowanie

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS składa bardzo serdeczne podziękowanie Radzie Mieszkańców Domu Studenckiego Politechniki Warszawskiej, wolontariuszom oraz wszystkim studentom za zorganizowanie i przeprowadzenie imprezy: USTRONALIA 2018 - "Tam i bez powrotu", która odbyła się pod koniec maja 2018 r., w czasie której odbyła się loteria charytatywna, w wyniku której zwierzaki w naszej Fundacji otrzymały wsparcie finansowe.

Byliśmy osobiście odebrać darowiznę, z przedstawicielami Fundacji Canis były pieski Sara, Markiz, Diego i Malutek. Głaskania było co nie miara i 1.5 godziny przeminęło nie wiadomo kiedy.

Raz jeszcze Wielkie Dzięki !!!!

Więcej…