Aby wyszukać kota adoptowanego do 2018 r. przejdź na stronę archiwalną

Przekaż 1,5% z podatku na nasze zwierzęta!

Przekaż 1% naszej organizacji

Od 26 listopada 2012 Fundacja Canis jest Organizacją Pożytku Publicznego.
Przeznacz 1,5% podatku na rzecz naszych zwierząt.

 

czarus wrzesien2012 15 pies psy do adopcji warszawa

 

 

Czarnuś, ur. 07. 2010 r.

Czarnuś jest łagodnym spokojnym pieskiem. W mieszkaniu nie niszczy. Toleruje koty. Niestety na spacerze warczy na psy, zaś suczki ignoruje.

Czarnuś jest pieskiem lękliwym i na spacerze trzeba być szczególnie ostrożnym. Czaruś boi się hałasu, skupisk ludzi, komunikacji miejskiej. Spacery przy ruchliwych ulicach, na bazarze lub zostawienie go przed sklepem, są absolutnie wykluczone.

Za to Czarnuś uwielbia spacery w parku i po spokojnych ulicach. Jest radosnym, wesołym pieskiem. Uwielbia zabawę piłeczką lub patykiem, chociaż jeszcze nie umie przynosić piłeczki.

Historia Czarnusia

W dniu 24 lutego 2012 roku zapłakana młoda osoba przybiegła do starszej kobiety niosąc na ręku psiaka i prosząc o pomoc w jego ratowaniu. Oczywistym było, że piesek musi jak najszybciej trafić do weterynarza. Tak też wolontariuszka przewiozła psiaka tego samego wieczoru do lecznicy Anima na Bielanach. Miał bardzo pobitą głowę - pękła mu gałka oczna. Na szyi miał rany od drutu. Cały był bardzo, bardzo obolały. Kiedy brany był do samochodu chciał chwycić ząbkami rękę wolontariuszki, ale to ze strachu i bólu.

Otrzymał wszelką konieczną pomoc. Operowany (usunięcie gałki ocznej) był po ok. 10 dniach - wcześniej była obawa obrzęku mózgu. Operację przeszedł bardzo dobrze. Przez wiele dni wynoszony był na dwór na rękach, leżał w klatce na kocyku prawie nieruchomo, tak bardzo się bał. Nadal boi się mężczyzn ale trochę mniej jak na początku. Czarnuś nie potrafił pić wody z miski - natomiast kałuża wody była rewelacyjna.

Obecnie mieszka z kotkami na Grochowie, nie wchodzi z nimi w konflikty, powarkuje tylko kiedy podchodzą powąchać go lub zajrzeć do jego miski. Na pewno z czasem Czarnuś zaprzyjaźni się z kotkami. Jest bardzo przyjazny do wszystkich psiaków bez względu na wielkość i płeć. Nie znał schodów ale nauczył się po nich chodzić w ciągu 1,5 dnia. Bardzo ładnie chodzi na smyczy- zakładane ma tylko szelki, chociaż zagojone ma już rany po drucie. Na obroży ma adresówkę. Niedługo zostanie wykastrowany. Nadal lęka się gwałtownie uniesionej reki ale po takich przejściach i tak bardzo szybko wraca do siebie.

Lekarze bardzo polubili psiaka i zaspnsorowali cały pobyt w lecznicy do połowy marca. Koszty leczenia, szczepienia, operacji itp. ponosi Fundacja. Wkrótce Czarnuś zostanie wykastrowany. Obecnie waży 9 kg. Apetyt ma bardzo dobry.

Czarnuś zabrany został z miejsca gdzie podobno leżał przez 5 dni przywiązany drutem za szyję do słupa oraz opon, którymi został przykryty. Leżał na sianie za stodołą i tylko dlatego nie przymarzł do ziemi. Nie był to pies obcy, właściciele terenu na którym leżał dokarmiali psiaka przez rok z zamiarem wzięcia do siebie w momencie kiedy jeden z ich podopiecznych odejdzie. Córka właścicieli wiedziała o piesku i biegła zobaczyć czy jeszcze się rusza o czym powiadomiła dziewczynkę, która Czarnusia odplątała i zabrała, być może z miejsca tortur. Zapewne i dokarmiający go wcześniej, wiedzieli, że psiak tam leży ale nie zawracali sobie nim głowy. Psiak na pewno nie ruszał się przez jakiś czas ze względu na bardzo pobitą głowę - musiał stracić przytomność. Następnie przeogromny strach i ból nie pozwalał mu się poruszać. Kiedy zobaczył dziewczynki ruszył lekko głową. Pozwolił odplątać się i wcale nie protestował. Działo się to we wsi Wólka Kozłowska.

14.04.2012 - Czarnuś jest pieskiem bezproblemowym i grzecznym - ładnie chodzi na smyczy, toleruje koty choć potrafi warknąć gdy podchodzą do jego miski. Uwielbia głaskanie, pieszczoty. Nie jest agresywny wobec psów. Nie wchodzi na łóżko. Niestety boi się nagłych hałasów, gwałtownych ruchów (np. gdy obok przejedzie samochód z dużą prędkością). Do jeżdżenia komunikacją miejską musi się przyzwyczaić. Boi się też aparatu fotograficznego co widać na zdjęciach robionych w mieszkaniu.

W maju 2012 Czarnuś został wykastrowany.

Aby adoptować psa zadzwoń: 
tel.: 693-34-99-78, Danuta Skarbek, 
tel.: 501-14-73-50, Ewa Gontarek

Więcej wiadomości o Czarnusiu

Czarnuś we wrześniu 2012 na spacerze w parku


 

 

 


Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

 

Wypełnij bezpłatnie swój PIT

  przez internet

i przekaż 1,5% na OPP "CANIS",

numer KRS: 0000128172

 rozlicz pit online new button

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS

działa na terenie Warszawy na rzecz bezdomnych zwierząt, głównie kotów, została założona 15 lipca 1992 r. przez Danutę Skarbek. Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym,
zagubionym, wyrzucanym zwierzętom; w odpowiedzi na stale pogarszające się warunki ich bytowania w mieście. Więcej >>>


Tel.: 22 833-81-30, 693-34-99-78
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96 1020 1026 0000 1602 0102 2938


Grafiki rysunkowe są autorstwa Macieja Jezierskiego
Zdjęcia zwierząt wykonali: Danuta Skarbek, Ewa Gontarek, Małgorzata Jaskłowska, Mariusz Pietroń
Webdesign, grafika i administracja serwisu: Małgorzata Jaskłowska

 

sklepbaner

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 273 gości oraz 0 użytkowników.

Na blogu Fundacji Canis znajdziesz aktualności i wiele porad.
Zachęcamy osoby, które adoptowały od nas psy i koty do dzielenia się wiadomościami o swoich pupilach na naszym blogu.

Canis Fundacja<