Przekaż 1% z podatku na nasze zwierzęta!

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Od 26 listopada 2012 Fundacja Canis jest Organizacją Pożytku Publicznego.
Przeznacz 1% podatku za rok 2018 na rzecz naszych zwierząt.

rozlicz pit online new button

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku facebook

ziemia

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96102010260000160201022938

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę

leda20172 Leda ma ok.6-7 lat i waży 11 kg. Jest małym , mądrym pieskiem. Nigdy nie miała prawdziwego domu. Jako szczeniak została oddana do firmy( czego nie zrobił by odpowiedzialny, kochający opiekun) na psa stróżującego. Dokąd firma istniała, mała psinka miała jako takie schronienie. Kiedy wyprowadzili się z dotychczasowego lokum  Leda została. Nie była wysterylizowana, rodziła. Obok była inna firma i panom z ochrony szkoda było oddać sunię do schroniska Na Paluchu, była grzeczna , nikomu nie wadziła. Szef zgodził się aby została ale mieszka w budzie zimą, teraz latem pod kontenerem, w którym urzędują panowie z ochrony. Do środka nie jest wpuszczana. Nikt jej nie krzywdzi , jest głaskana, karmiona ( karma poniżej średniej jakości ale jest).


Na początku nie jest zbyt ufna ale zaprzyjaźnia się z nowo poznanymi osobami. Bardzo lubi towarzystwo innych małych piesków pewnie dlatego też ze cały czas jest sama. Widzieliśmy jak odwiedził ją york jednego z pracowników , sunia była bardzo szczęśliwa. Z panami z ochrony chodzi na obchód . W miejscu w którym przebywa jest duży ruch samochodowy ale  Leda radzi sobie jakoś. Z opowiadań dowiedziałam się że z ostatniego miotu jaki miała został jeden piesek ( co się stało z pozostałymi , nie pytałam, bałam się usłyszeć najgorszego). Dorastał przy mamie ale szczekał za samochodami i tak, jednego dnia samochód przejechał psiakowi po pyszczku. Wezwane zostało schronisko (bo któż miał by płacić za leczenie ?). Psiak został zabrany na Paluch, został wyleczony . Panowie z ochrony chcieli psiaka odebrać ale nie został wydany, ponieważ był wymóg aby zrobić ogrodzenie aby historia się nie powtórzyła. Szef ochrony nie był zainteresowany robieniem ogrodzenia i tak piesek został w schronisku. Historia ta wydarzyła się rok temu. Jeden z panów widział go na stronie schroniska, prosiłam, aby sprawdził czy psiak nadal tam jest czy też ma dom.
W dniu 20.07.2017r. zabraliśmy suczkę na Usg ponieważ jest widoczny nie mały guz w okolicy sutka . Ku naszej radości okazało się że jest to przepuklina i zoperować można bez problemu. Oczywiście sterylizacja odbędzie się jednocześnie. Ostatnimi czasy Leda  miała już cztery ciąże urojone i teraz kolejna co potwierdziło usg u gr.Marcińskiego. Usg pokazało że trzustka jest trochę podrażniona , prawdopodobnie z powodu nie zbyt dobrej karmy.
Zbadaliśmy krew , profil przedoperacyjny . Wyniki bardzo dobre, czekamy jeszcze tylko na wynik trzustki. Wykonane miała też rtg klp.. Płuca ma w idealnym stanie. Jak na razie nie ma przeciw wskazań do operacji. Teraz tylko wizyta u kardiologa i sunia będzie operowana.
Leda jest bardzo radosnym pieskiem o wyjątkowej łagodności. Mimo że tak naprawdę nie znała nas , bez problemu zrobiliśmy suni wszystkie badania. Jest niesamowitą mądrusią. Nie oddala się z miejsca gdzie przebywa. Witać tylko że patrzy często “w siną dal” tak jak by tęskniąc za spacerami ale nie idzie , pilnuje tego co ma a tak naprawdę ma tak niewiele. Jeżeli firma będzie się przenosić, nikt jej do domu nie weźmie, jak zachoruje nikt nie zapłaci , nie zaopiekuje się w razie potrzeby. Jest jeszcze na tyle młodym pieskiem,  że powinna znaleźć dom, którego nigdy nie miała. Leda przebywa na terenie Warszawy.
Przedstawiamy zdjęcia z dnia kiedy woziliśmy Ledę do lekarzy na badania i filmik kiedy witała się wracając “na swoje miejsce”.
Zawsze piszemy o kosztach. Jak wszyscy wiemy nie ma nic za dramo, musimy za wszystko płacić i to nie mało mimo udzielanych nam często rabatów. Dzięki państwa pomocy możemy pomagać . Jeśli komuś z państwa jest bliski los Ledy prosimy kierować wpłaty na konto Fundacji Canis 96102010260000160201022938 tytułem Leda.
Przewidywany koszt medyczny całościowy (badania , operacja lub operacje, rekonwalescencja pooperacyjna ) może wynieść ok.1200 zł. Będziemy informować o wydatkach i wpłatach dla suni.
 
 
 
https://youtu.be/PyitDikg1x8


Aktualności

Czarek - kot po wypadku znalazł dom

czarek2018 1

Amorka znalazła dom

Suczka Amorka została wzięta rok temu z miejsca gdzie jej przyszłość była bardzo niewiadoma a właściwie jako wówczas lękliwa sunia rodziła by szczeniaczki na poniewierkę ,gdzieś w norze na wsi lub w lesie. Nie potrafiła chodzić na smyczy, nie podchodziła do człowieka ale była łagodna , nie gryzła kiedy była wzięta na ręce.

Dobrywet

Polecamy całodobową lecznicę weterynaryjną Dobrywet w Bobrowcu pod Piasecznem, która posiada Ośrodek Rehabilitacji zwierząt z możliwością zakwaterowania pacjenta na cały okres terapii. 

Zabiegi: 

Hydroterapia (bieżnia wodna), akupunktura, laseroterapia, sonoterapia, magnetoterapia, elektroterapia i inne.

Kontakt: tel.: 796-44-11-29

Zapraszamy. 

http://dobrywet.com/index.php/rehabilitacja

Facebook Dobry Wet

Fleksi znalazła dom

suczka Fleksi

Podziękowanie za Ustronalia 2018

DSCN7366 miniPodziękowanie

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS składa bardzo serdeczne podziękowanie Radzie Mieszkańców Domu Studenckiego Politechniki Warszawskiej, wolontariuszom oraz wszystkim studentom za zorganizowanie i przeprowadzenie imprezy: USTRONALIA 2018 - "Tam i bez powrotu", która odbyła się pod koniec maja 2018 r., w czasie której odbyła się loteria charytatywna, w wyniku której zwierzaki w naszej Fundacji otrzymały wsparcie finansowe.

Byliśmy osobiście odebrać darowiznę, z przedstawicielami Fundacji Canis były pieski Sara, Markiz, Diego i Malutek. Głaskania było co nie miara i 1.5 godziny przeminęło nie wiadomo kiedy.

Raz jeszcze Wielkie Dzięki !!!!

Frotka znalazła dom

frotka1

Suczka Plamka znalazła dom

plamka

Kortina beagle znalazła dom

Kortina3Kortina beagle  ur.2012 r.
 
Kortina to rasowy beagle, młoda, aktywna sunia, która od szczeniaka była trzymana w małym kojcu bez dostępu do świata zewnętrznego i towarzystwa innych zwierząt i ludzi.
 

1% pomagajmy zwierzętom

epity

 

Wypełnij bezpłatnie swój PIT

  przez internet

i przekaż 1% na OPP "CANIS",

numer KRS: 0000128172

 rozlicz pit online new button

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS

działa na terenie Warszawy na rzecz bezdomnych zwierząt, głównie kotów, została założona 15 lipca 1992 r. przez Danutę Skarbek. Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym,
zagubionym, wyrzucanym zwierzętom; w odpowiedzi na stale pogarszające się warunki ich bytowania w mieście. Więcej >>>


Tel.: 22 833-81-30, 693-34-99-78
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Grafiki rysunkowe są autorstwa Macieja Jezierskiego
Zdjęcia zwierząt wykonali: Danuta Skarbek, Ewa Gontarek, Małgorzata Jaskłowska, Mariusz Pietroń
Webdesign, grafika i administracja serwisu: Małgorzata Jaskłowska

 

sklepbaner

 
 
 
 

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 229 gości oraz 0 użytkowników.

Na blogu Fundacji Canis znajdziesz aktualności i wiele porad.
Zachęcamy osoby, które adoptowały od nas psy i koty do dzielenia się wiadomościami o swoich pupilach na naszym blogu.

Canis Fundacja<