mini DSCN2717 Masala ur. 08.2014 r.

Suczka została znaleziona a właściwie znalazła się niespodziewanie pod drzwiami jednej z  warszawskich firm. Lękliwie patrzyła na przechodzące obok niej osoby. Nie dawała się dotknąć. Bardzo wygłodzona i chuda. Kiedy dostała coś do jedzenia nabrała zaufania, nawet chwilowo pokazywała ogonek, który w lęku, niepewności schowany był pod brzuchem suni. Tak całą sobotę Masala spędziła w firmie, jako że nikt nie chciał wziąć jej do domu miała jechać do schroniska na Paluchu. Wiadomo, schronisko jest ostateczną alternatywą. Kiedy poznałam osobiście małą Masalę wiem, że z jej charakterem bycie w schronisku było by ogromnym dramatem, tym bardziej, że oddana by była przez osobę, której zaufała, niestety, takie dramaty spotykają niczemu winne zwierzęta. Przywieziona została wieczorem, zawinięta w kocyk z przerażeniem tuliła się do kobiety, która miała ja na ręku. Zostawiona w Fundacji zaraz została zabrana do lecznicy na badanie krwi w kierunku choroby odkleszczowej (wynik ujemny - jest zdrowa), została zaczipowana i odpchlona. Kiedy wróciła do domu zamieszkała chwilowo (taką mam nadzieję) w łazience, w brodziku. Zjadła posiłek z apetytem i napiła się wody. Noc spędziła spokojnie, była tak bardzo zmęczona. Rano była na spacerze, oczywiście lękała się nowej okolicy ale delikatnie zachęcana szła przy nodze patrząc głęboko w oczy szukając potwierdzenia, że wszystko będzie dobrze. Spacer był krótki ale załatwiła się więc wróciliśmy. Masala jest pieskiem, który bardzo mocno pokocha i będzie wspaniałym przyjacielem na wiele lat pieskowego życia, jest młodziutka więc z pewnością będzie biegała radośnie zapraszając członków nowej rodziny do zabawy. Na zdjęciu widać jaka szczęśliwa była kiedy mogła położyć się na kanapie i rozciągnąć wygodnie. Niestety, była to tylko krótka wizyta u znajomej osoby. Zamieszkała w łazience w brodziku ponieważ w mieszkaniu jednopokojowym są dwa duże psy Markiz i Sara. Markiz z pewnością na dzień dobry umyłby suni pyszczek ale Sara jest dla malutkiej bardzo dużym zagrożeniem !! Niestety spotkanie mogłoby skończyć się dramatem dla Masali. Kiedy odwiedzają sunie koty jest ostrożna ale kiedy odważniejszy ją wącha, ona również chętnie kieruje głowę w jego stronę i wącha gościa zaciekawiona. Można powiedzieć, że z godziny na godzinę jest lepiej, zaczęła podchodzić do drzwi łazienki kiedy są otwierane. Masala musiała długo biec, jako że szczególnie tylne pazurki ma zupełnie starte. Ma śliczną lśniącą sierść, wygląda na to, że ma domieszkę teriera. Niedługo zostanie odrobaczona i zaszczepiona. Obecnie waży 6.80 kg, tak że nawet jak przytyje nie będzie dużym psem, jest drobnej budowy.  Tel.: 693349978

 

 


Aktualności

Tobiaszek znalazł dom

tobiaszek

Czarek - kot po wypadku znalazł dom

czarek2018 1

Amorka znalazła dom

Suczka Amorka została wzięta rok temu z miejsca gdzie jej przyszłość była bardzo niewiadoma a właściwie jako wówczas lękliwa sunia rodziła by szczeniaczki na poniewierkę ,gdzieś w norze na wsi lub w lesie. Nie potrafiła chodzić na smyczy, nie podchodziła do człowieka ale była łagodna , nie gryzła kiedy była wzięta na ręce.

Dobrywet

Polecamy całodobową lecznicę weterynaryjną Dobrywet w Bobrowcu pod Piasecznem, która posiada Ośrodek Rehabilitacji zwierząt z możliwością zakwaterowania pacjenta na cały okres terapii. 

Zabiegi: 

Hydroterapia (bieżnia wodna), akupunktura, laseroterapia, sonoterapia, magnetoterapia, elektroterapia i inne.

Kontakt: tel.: 796-44-11-29

Zapraszamy. 

http://dobrywet.com/index.php/rehabilitacja

Facebook Dobry Wet

Fleksi znalazła dom

suczka Fleksi

Podziękowanie za Ustronalia 2018

DSCN7366 miniPodziękowanie

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS składa bardzo serdeczne podziękowanie Radzie Mieszkańców Domu Studenckiego Politechniki Warszawskiej, wolontariuszom oraz wszystkim studentom za zorganizowanie i przeprowadzenie imprezy: USTRONALIA 2018 - "Tam i bez powrotu", która odbyła się pod koniec maja 2018 r., w czasie której odbyła się loteria charytatywna, w wyniku której zwierzaki w naszej Fundacji otrzymały wsparcie finansowe.

Byliśmy osobiście odebrać darowiznę, z przedstawicielami Fundacji Canis były pieski Sara, Markiz, Diego i Malutek. Głaskania było co nie miara i 1.5 godziny przeminęło nie wiadomo kiedy.

Raz jeszcze Wielkie Dzięki !!!!

Frotka znalazła dom

frotka1

Suczka Plamka znalazła dom

plamka

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS

działa na terenie Warszawy na rzecz bezdomnych zwierząt, głównie kotów, została założona 15 lipca 1992 r. przez Danutę Skarbek. Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym,
zagubionym, wyrzucanym zwierzętom; w odpowiedzi na stale pogarszające się warunki ich bytowania w mieście. Więcej >>>


Tel.: 22 833-81-30, 693-34-99-78
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Grafiki rysunkowe są autorstwa Macieja Jezierskiego
Zdjęcia zwierząt wykonali: Danuta Skarbek, Ewa Gontarek, Małgorzata Jaskłowska, Mariusz Pietroń
Webdesign, grafika i administracja serwisu: Małgorzata Jaskłowska

 

sklepbaner

 
 
 
 

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 272 gości oraz 0 użytkowników.

Na blogu Fundacji Canis znajdziesz aktualności i wiele porad.
Zachęcamy osoby, które adoptowały od nas psy i koty do dzielenia się wiadomościami o swoich pupilach na naszym blogu.

Canis Fundacja<