Przekaż 1% z podatku na nasze zwierzęta!

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Od 26 listopada 2012 Fundacja Canis jest Organizacją Pożytku Publicznego.
Przeznacz 1% podatku za rok 2017 na rzecz naszych zwierząt.

rozlicz pit online new button

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku facebook

ziemia

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96102010260000160201022938

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę

n dodo3 pies psy suka suki do adopcji warszawa

 

Nusia, ur. w połowie czerwca 2007  r.

Nusia opiekunka kociaków. Nusia to młoda, filigranowa sunia. Nusię nie sposób nie kochać – ma w sobie tyle wdzięku i tak bardzo lgnie do człowieka. Nusia ma dobry kontakt z kotami z którymi się bawi i razem śpi.

W domu jest grzeczna, lubi się trochę pobawić z człowiekiem lub swoim psim towarzyszem, ale gdy nic ciekawego się nie dzieje to ucina sobie drzemkę. Umie zostawać sama w domu, W stosunku do ludzi Nusia to przylepa, uwielbia drapanie i siedzenie obok osoby. Jest spokojna, delikatna, nie narzucająca się nikomu. Cichutko czeka aż ktoś ją wypatrzy i pokocha.

Nusia jest niewielka i niepozorna, ma szare futerko i właściwie nic by Nusię nie wyróżniało spośród innych psiaków a jednak to ją zauważymy gdy spojrzy na nas swymi oczami. Swą inteligencją i bystrością spojrzenia potrafi uwieść nie jedno ludzkie serce. Nusia to pocieszacz, dobra dusza, która rozbawi, pocieszy i rozrusza największego leniucha. Sunia czeka na swój własny szczęśliwy domek.

 Historia Nusi Nusia i Cinek to super kontaktowe, odpchlone odrobaczone, wkrótce zostaną zaszczepione. Zabrane znad Wisły, gdzie suka miała 10 szczeniąt. Cinek i Nusia, najsłabsze z miotu, były skrajnie wyczerpane, temperatura 36 stopni, jak również gigantyczne zarobaczenie. Już są radosne, pełne życia, bardzo pragną kontaktu z człowiekiem oraz z kotami i psami. Bardzo lubią się bawić. Humory dopisują. We wrześnio Cinek znalazł dom.

Nusia jest maleńkim, ogromnie radosnym zwierzaczkiem, garnie sie do człowieka, uwielbia się przytulać i bawić.

Psinka miała ogromne problemy z jedzeniem: zwracała po paru kęsach i musiała dostawać jedna małą łyżeczkę pokarmu co godzina.

Rozpoznanie lekarskie ustaliło:
"W RTG z podaniem środka kontrastowego widoczne poszerzenie przełyku na terenie klatki piersiowej, przedsercowo. Obraz odpowiadać może trwałemu prawemu łukowi aorty powodującemu ucisk na przełyk. Ucisk powoduje rozszerzenie przełyku w części przedsercowej, gromadzeniu i zaleganiu w nim pokarmu. Leczenie takiego schorzenia jest operacyjne, na pewno zabiegi tego rodzaju wykonywane są na uczelni warszawskiej. Po zabiegu czynnoścć przełyku powinna wrócic do normy."

Przewidywany koszt operacji oszacowano na 1000-1200 zł.

Ponieważ jest to operacja na otwartej klatce piersiowej, lekarze zalecili przygotowawczą serię szczepień.
Zostało wykonane badanie tomograficzne z kontrastem w celu dokładnego zdjagnozowania schorzenia. Koszt badania wynosi 300-400zł (15.10.07).
Nusia została zoperowana wegług wcześniejszych ustaleń (19.10.07). Dopiero w trakcie operacji okazało się (na szczęście), że nie ma dodatkowych komplikacji. Przyczyną operacji Nusia była achalazja przełyku. Bardzo szybko wybudziła się z narkozy machając radośnie ogonkiem. Dobę spędziła w Klinice Małych Zwierząt na ul. Nowoursynowskiej, ze względu na duże prawdopodobieństwo wystąpienia odmy. Na szczęście nic takiego się nie wydarzyło. Planowo odebrałam Nusie dnia następnego, była bardzo radosna. Piszczenie ze szczekaniem i chęć biegania były ogromne. Nusi musi mieć nadal kurację antybiotykową, plus witaminy Vita pet, środki przeciwbólowe co 8 godzin (lub w zależności od potrzeb). Do jedzenia może dostawać tylko papki. Apetyt ma wilczy. Mimo wszystko jest jeszcze troszeczkę słaba. Reasumując Nusia jest bardzo "dzielną dziewczynką".
Po operacji (25.10.07) Nusia czuje się bardzo dobrze.
Nusia (listopad 2007) pięknie dochodzi do siebie po operacji. Potrzebuje dużo witamin (vita pet).
Nusia jest zaczipowana i wysterylizowana.
Trzymajcie wszyscy kciuki za pełną życia Nusię - żeby szybko doszła do zdrowia!!!

W lutym 2009 została wysterylizowana.

Aby adoptować psa zadzwoń: 
tel.: 693-34-99-78, Danuta Skarbek, 
tel.: 501-14-73-50, Ewa Gontarek

Aktualności

Czarek - kot po wypadku znalazł dom

czarek2018 1

Amorka znalazła dom

Suczka Amorka została wzięta rok temu z miejsca gdzie jej przyszłość była bardzo niewiadoma a właściwie jako wówczas lękliwa sunia rodziła by szczeniaczki na poniewierkę ,gdzieś w norze na wsi lub w lesie. Nie potrafiła chodzić na smyczy, nie podchodziła do człowieka ale była łagodna , nie gryzła kiedy była wzięta na ręce.

Dobrywet

Polecamy całodobową lecznicę weterynaryjną Dobrywet w Bobrowcu pod Piasecznem, która posiada Ośrodek Rehabilitacji zwierząt z możliwością zakwaterowania pacjenta na cały okres terapii. 

Zabiegi: 

Hydroterapia (bieżnia wodna), akupunktura, laseroterapia, sonoterapia, magnetoterapia, elektroterapia i inne.

Kontakt: tel.: 796-44-11-29

Zapraszamy. 

http://dobrywet.com/index.php/rehabilitacja

Facebook Dobry Wet

Fleksi znalazła dom

suczka Fleksi

Podziękowanie za Ustronalia 2018

DSCN7366 miniPodziękowanie

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS składa bardzo serdeczne podziękowanie Radzie Mieszkańców Domu Studenckiego Politechniki Warszawskiej, wolontariuszom oraz wszystkim studentom za zorganizowanie i przeprowadzenie imprezy: USTRONALIA 2018 - "Tam i bez powrotu", która odbyła się pod koniec maja 2018 r., w czasie której odbyła się loteria charytatywna, w wyniku której zwierzaki w naszej Fundacji otrzymały wsparcie finansowe.

Byliśmy osobiście odebrać darowiznę, z przedstawicielami Fundacji Canis były pieski Sara, Markiz, Diego i Malutek. Głaskania było co nie miara i 1.5 godziny przeminęło nie wiadomo kiedy.

Raz jeszcze Wielkie Dzięki !!!!

Frotka znalazła dom

frotka1

Suczka Plamka znalazła dom

plamka

Kortina beagle znalazła dom

Kortina3Kortina beagle  ur.2012 r.
 
Kortina to rasowy beagle, młoda, aktywna sunia, która od szczeniaka była trzymana w małym kojcu bez dostępu do świata zewnętrznego i towarzystwa innych zwierząt i ludzi.
 

1% pomagajmy zwierzętom

epity

 

Wypełnij bezpłatnie swój PIT

  przez internet

i przekaż 1% na OPP "CANIS",

numer KRS: 0000128172

 rozlicz pit online new button

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS

działa na terenie Warszawy na rzecz bezdomnych zwierząt, głównie kotów, została założona 15 lipca 1992 r. przez Danutę Skarbek. Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym,
zagubionym, wyrzucanym zwierzętom; w odpowiedzi na stale pogarszające się warunki ich bytowania w mieście. Więcej >>>


Tel.: 22 833-81-30, 693-34-99-78
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Grafiki rysunkowe są autorstwa Macieja Jezierskiego
Zdjęcia zwierząt wykonali: Danuta Skarbek, Ewa Gontarek, Małgorzata Jaskłowska, Mariusz Pietroń
Webdesign, grafika i administracja serwisu: Małgorzata Jaskłowska

 

sklepbaner

 
 
 
 

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 185 gości oraz 0 użytkowników.

Na blogu Fundacji Canis znajdziesz aktualności i wiele porad.
Zachęcamy osoby, które adoptowały od nas psy i koty do dzielenia się wiadomościami o swoich pupilach na naszym blogu.

Canis Fundacja<