szczotka

Szczotka znalazła dom w styczniu 2013

 ur.12.2012 

Suczka jest  bardzo pokornym i bardzo ,bardzo smutnym pieskiem. Wyraźnie widać w jej oczach niepewność i lęk przed utratą bezpiecznego miejsca.Wynoszona jest na dwór na rękach ( wazy ok.7 kg),na przywitanie zaczęła nieśmiało merdać ogonkiem.Szczotka  widuje koty w domu w którym chwilowo przebywa ,nie zwraca na nie uwagi.

Suczka została znaleziona na skraju lasu  kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia 2012r..

Była bardzo wychudzona,brudna,cała w strupach,kulejąca na  lewą tylną łapkę .Prześwietlenie pokazało że łapka jest wyrwana ze stawu biodrowego( musiała być bardzo mocno szarpnięta za łapkę ). Tak że operacja  usunięcia główki kości udowej będzie konieczna,tym bardziej że istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo  starego urazu( wstępny koszt operacji,antybiotyko terapii,pobytu w szpitalu szacowany jest na ok.1000.00zł. Strupy i blizny pokazują że Szczotka była bardzo pokaleczona.Ma dużą bliznę po prawej stronie z przodu łapki (ok.3cm / 0.8cm),która zapewne długo sie goiła.

Wg. wstępnych oględzin lek.wet. sunia jest bardzo młodym pieskiem- ok 1 rok ,ma pięne białe zęby (również trzonowe). Jest pieskiem rasowym - Jagdterier( być może z minimalną domieszką ), istnieje więc duże prawdopodobieństwo że została okaleczona na polowaniu i pozostawiona sama sobie, być może jako martwy pies. Nie jest w żaden sposób oznakowana ale cóż jest całe mnóstwo pseudo- hodowli.

Podobno psy rasy Jagdterier "mordują" koty pozostając z nim i sam na sam. Oczywiście jak wiadomo wszem i wobec człowiek potrafi zrobić mordercę z najłagodniejszego stworzenia czy to psa czy też kota.

Mieliśmy wiele psików ,które miały zjadać koty ale  nigdy takie zdarzenie nie miało miejsca,zazwyczaj zapraszały koty do zabawy,myły im uszy itp.Oczywiście wszystko wymaga  systematycznej pracy co jest gwarancją sukcesu w relacjach ,psio kocich.

Sunia zostanie przewieziona do całodobowej lecznicy  do Warszawy  w najbliższy week-end tj.29-30 grudzień 2012 r

Szukamy dla Szczotki domu gdzie będzie członkiem rodziny a nie psem do brania udziału w zabijamiu.

 

 
 suczka do adopcji
 
suczka szczotka do adopcji

Aktualności

Wizyta w salonie pielęgnacji psów

mini

Kąpiel i strzyżenie w psim salonie 

Na początku lipca Benek i Sara "wybrały się" do salonu, Benek na pierwsze strzyżenie a oboje na kąpanie. Towarzyszył im piesek Diego, ponieważ prawie zawsze idą w grupie aby dodawać sobie otuchy. Benek czuł, że coś innego się dzieje niż zazwyczaj, był wyraźnie zaniepokojony. Zaglądały ciekawie do środka, najbardziej Sara nie mogła się doczekaćSara, Benek i Diego zostały serdecznie przywitane, wygłaskana na początku została Sara, która sama garnęła się do witania. Benek lękał się mimo miłej i spokojnej atmosfery, smakołyków nie chciał na początku. Minęło trochę czasu i psiaki zostały zaproszone do kąpieli. Pierwszy był Benio. Nie był całkiem uspokojony ale fachowa i czuła "obsługa" zadbała już o to aby zestresowany psiak poczuł się dobrze. Wygłaskany, przytulony, uspokajany spokojnym, ciepłym głosem. Początki w kąpieli nie były zrozumiałe dla Benka ale problemów nie było. Byłam bardzo zaskoczona, że lękliwy Benek przestał się bać, wcale się nie wyrywał, suszenie i strzyżenie zniósł bardzo dobrze co przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Po wszystkich zabiegach był bardzo zadowolony i całkiem wyluzowany może dlatego też, że wyprzystojniał  Bardzo spodobało mu się w Salonie i już nie spieszył się do wyjścia. Sara była kąpana w czasie, kiedy Beno był strzyżony. Dla niej nie było stresu, chociaż z wanny chętnie by wyskoczyła. Jeszcze nigdy nie była tak dobrze wyczesana a specjalnie przygotowana dla psiaków kombinacja szamponów sprawiła, że ich sierść stała się aksamitna. Na dowidzenia zostały poczęstowane smakołykami, tak że w "szampańskich" humorach wróciły do domu.

Bardzo serdecznie dziękujemy właścicielce salonu za nieodpłatne i tak wspaniałe, zajęcie się naszymi psiakami, za poświęcenie swojego prywatnego czasu po całym dniu  pracy, za traktowanie bezdomnych psiaków z tak dużym zaangażowaniem i wyrozumiałością.

Każdy, kto odwiedzi Salon i Świetlicę Sposób na Psa Gałązka z pewnością będzie takiego samego zdania jak my. Bardzo polecamy!!!

SPOSÓB NA PSA
Salon pielęgnacji i świetlica dla psów
Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek 9:00 - 18:00, 
sobota 9:00 - 15:00, 

Adres: Ostródzka 56p, 03-289 Warszawa, tel.: 732 625 222, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZAPRASZAMY!

Więcej…

BEZPIECZNE KOTY WYCHODZĄCE, JEST TO MOŻLIWE!

P7100201 miniBEZPIECZNE KOTY WYCHODZĄCE, JEST TO MOŻLIWE!

Tak właśnie nowi opiekunowie kotka Tobiasza i trzech wcześniej adoptowanych, uratowanych koteczek zapewnili swoim pupilom bezpieczne spacery w ogrodzie, taki mały raj. Zbudowali im ogromną wolierę połączoną z domem. Co prawda, jest to część ogrodu ale koty są bardzo, bardzo zadowolone. Mają słońce, cień, w którym mogą się wylegiwać kiedy jest za gorąco, drzewka, o które mogą ostrzyć pazurki. Otwarte okienko, przez które w każdej chwili mogą wejść do domu. Ktoś powie, że maja mało miejsca do chodzenia ale oby każdy kot miał tak mało miejsca do chodzenia (ok. 60 m2 ogrodu, cały dom i uwielbiany strych) i żył długo i szczęśliwie. Tylko pozazdrościć !!!! Gratulujemy pomysłu i wykonania solidnej, ale nie szpecącej otoczenia konstrukcji.

Więcej…

Tobiaszek znalazł dom

tobiaszek
Więcej…

Czarek - kot po wypadku znalazł dom

czarek2018 1

Więcej…

Amorka znalazła dom

Suczka Amorka została wzięta rok temu z miejsca gdzie jej przyszłość była bardzo niewiadoma a właściwie jako wówczas lękliwa sunia rodziła by szczeniaczki na poniewierkę ,gdzieś w norze na wsi lub w lesie. Nie potrafiła chodzić na smyczy, nie podchodziła do człowieka ale była łagodna , nie gryzła kiedy była wzięta na ręce.
Więcej…

Dobrywet

Polecamy całodobową lecznicę weterynaryjną Dobrywet w Bobrowcu pod Piasecznem, która posiada Ośrodek Rehabilitacji zwierząt z możliwością zakwaterowania pacjenta na cały okres terapii. 

Zabiegi: 

Hydroterapia (bieżnia wodna), akupunktura, laseroterapia, sonoterapia, magnetoterapia, elektroterapia i inne.

Kontakt: tel.: 796-44-11-29

Zapraszamy. 

http://dobrywet.com/index.php/rehabilitacja

Facebook Dobry Wet

Fleksi znalazła dom

suczka Fleksi

Więcej…

Podziękowanie za Ustronalia 2018

DSCN7366 miniPodziękowanie

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS składa bardzo serdeczne podziękowanie Radzie Mieszkańców Domu Studenckiego Politechniki Warszawskiej, wolontariuszom oraz wszystkim studentom za zorganizowanie i przeprowadzenie imprezy: USTRONALIA 2018 - "Tam i bez powrotu", która odbyła się pod koniec maja 2018 r., w czasie której odbyła się loteria charytatywna, w wyniku której zwierzaki w naszej Fundacji otrzymały wsparcie finansowe.

Byliśmy osobiście odebrać darowiznę, z przedstawicielami Fundacji Canis były pieski Sara, Markiz, Diego i Malutek. Głaskania było co nie miara i 1.5 godziny przeminęło nie wiadomo kiedy.

Raz jeszcze Wielkie Dzięki !!!!

Więcej…