Aby wyszukać kota adoptowanego do 2018 r. przejdź na stronę archiwalną

 

Resized 20210503 154246

Dobra widomość! Suczka Lala znalazła dom

Na początku maja 2021 r. było zgłoszenie o znalezionym piesku i chęci oddania go do schroniska, fundacji czy też jakiejś wiejskiej rodziny. Zgłoszenie jakich wiele. Tym razem.....

Lala przyszła do ludzi spędzających wolny czas na działce. Zaopiekowali się najlepiej jak umieli. Nakarmili, odpchlili, zabezpieczyli na kleszcze a właściwie odkleszczyli. Na szczęście Lala nie zachorowała na chorobę odkleszczową. Zrobili legowisko na werandzie. Sunia bardzo się pilnowała. Nigdzie sama nie odchodziła chociaż nikt jej nie bronił swobody .Zapewne Lala szukała domu, człowieka, który ją pokocha i przygarnie. Osoby, do której suczka przyszła nie chcieli pieska przygarnąć. Zadzwonili do tamtejszego schroniska, pracownicy przyjechali i stwierdzili, że nie jest to pies bezdomny tylko własność osób zgłaszających. Tak bardzo blisko "trzymała" się działkowiczów, że trudno było stwierdzić, że jest niczyja. Na szczęście suczki (jak się okazało) odjechali.

 

Kiedy zadzwonił telefon i suczka została zgłoszona do szybkiego oddania jak zawsze w takich sytuacjach, ogarnia ogromny smutek i żal z niemocy i ogromu nieszczęść spotykających zwierzęta. Po zakończonej rozmowie przychodzi burza myśli jak pomóc! Lala jest małym pieskiem więc i z domem tymczasowym może być łatwiej (chociaż i takich brakuje). Tym razem udało się. Znajomi stracili dwa pieski jakiś czas temu i bardzo wahali sie nad przyjęciem nowego. Zadzwoniłam w dużej desperacji z prośbą o pomoc i ...... udało się. Odpowiedź była DOBRZE, WEZMĘ bez pytań o wygląd i płeć, i tak Lala ma dom na całe pieskowe życie. Zamieszkała z kotami, na które nie reagowała. Nowych opiekunów ukochała miłością wielką, jest trochę zazdrosna o koty ale z czasem nauczy się, że nie ma powodu. Lala jest małą, młodą  radosną suczką, na początku zagubioną ale szybko przyzwyczaiła się do nowych warunków, nauczyła się szybko chodzić na smyczy. Zaczipowana nie była, ale zostało to zarobione zaraz, kiedy sunia przyjechała do Warszawy. Apetyt dopisuje, zaczyna się robić wybredna. Po zrobieniu badań (krew, USG) zostanie wysterylizowana i zaszczepiona. Oby jak najwięcej tych niechcianych, porzuconych zwierząt miało tak dużo szczęścia jak Lala.


Przekaż 1% z podatku na nasze zwierzęta!

Przekaż 1% naszej organizacji

Od 26 listopada 2012 Fundacja Canis jest Organizacją Pożytku Publicznego.
Przeznacz 1% podatku na rzecz naszych zwierząt.

 

sklep1

mydelkaA4m


 

 

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

 

Wypełnij bezpłatnie swój PIT

  przez internet

i przekaż 1% na OPP "CANIS",

numer KRS: 0000128172

 rozlicz pit online new button

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS

działa na terenie Warszawy na rzecz bezdomnych zwierząt, głównie kotów, została założona 15 lipca 1992 r. przez Danutę Skarbek. Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym,
zagubionym, wyrzucanym zwierzętom; w odpowiedzi na stale pogarszające się warunki ich bytowania w mieście. Więcej >>>


Tel.: 22 833-81-30, 693-34-99-78
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96 1020 1026 0000 1602 0102 2938


Grafiki rysunkowe są autorstwa Macieja Jezierskiego
Zdjęcia zwierząt wykonali: Danuta Skarbek, Ewa Gontarek, Małgorzata Jaskłowska, Mariusz Pietroń
Webdesign, grafika i administracja serwisu: Małgorzata Jaskłowska

 

sklepbaner

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 93 gości oraz 0 użytkowników.

Na blogu Fundacji Canis znajdziesz aktualności i wiele porad.
Zachęcamy osoby, które adoptowały od nas psy i koty do dzielenia się wiadomościami o swoich pupilach na naszym blogu.

Canis Fundacja<