Aby wyszukać kota adoptowanego do 2018 r. przejdź na stronę archiwalną

 

IMG 0043 mini

Tesa, Syberian Husky ur. 06. 2013 r.

 

FILM

Tesa to młodziutka, piękna Syberian Husky,  przyjacielska, lubiąca towarzystwo ludzi, będzie doskonałym kompanem wszelkiego rodzaju aktywności. Tesa jest wyjątkowa i to nie tylko ze względu na swój piękny wygląd, ale także ze względu na niespotykany charakter. To psiak o niespożytej energii, o trochę kociej psychice, niezależna, lubiąca aktywność. Może mieszkać w domu lub szczęśliwie w bloku, ale z właścicielem, który dostarczy suni odpowiedniej ilości ruchu. Tesa jest psem rodzinnym i ładnie się reprezentuje. Z psami potrafi się dogadać. W kojcu jest smutna i wolałaby spędzać czas blisko człowieka. Sunia wykazuje ogromną chęć do współpracy i lubi aktywne zajęcia. Tesa, jak każdy husky to psiak z charakterem i pasją. To dostojna młoda sunia z masą pomysłów i energii na wolności, nie trzeba jej długo namawiać do harców, bez chwili wahania podejmuje zabawę. Jako rasa pracująca uwielbia aktywność, pracę z człowiekiem. Nie nadaje się do bezczynnego wylegiwania się na kanapie. Z racji swojego bardzo towarzyskiego charakteru Tesa nie lubi być sama, tęskni za człowiekiem bądź obecnością innego zwierzaka w domu. Tesa wzbudza sympatię i miłość sprawiając, że życie obok tej suni jest pełne, ciekawe i nigdy jej właściciel nie będzie się nudził. W domu zachowuje czystość. Potrafi przywiązać się do przewodnika, także będzie wiernym towarzyszem. Lubi głaskanie, biegać za czymś - to psiak pełen energii. To cudowna, wspaniała sunia, zasługująca na kochających nowych właścicieli. Tel Ewa 501 147 350

 

 

Tesa vel Yuka (Tesa nazwana na początku przybycia, Yuka wołana przez dom tymczasowy).

Tesa pojawiła się pod płotem u ludzi, którzy mieli już pięć uratowanych psów i więcej już nie byli w stanie wziąć pod swój dach. Nie dawali jej jedzenia, mimo że była wychudzona (ale zdrowa) aby jej do siebie  nie przywiązać, liczyli na to, że odejdzie. Sunia jednak nie odchodziła z nadzieją na mały kącik w sercu człowieka, kiedy wracali z pracy biegła do nich radośnie. Kiedy już zapadła decyzja, że zostanie zabrana dali jej jeść i tego dnia odwieźli pod wskazane miejsce. To wszystkie informacje jakie mamy o przeszłości Tesy vel Yuki.

Przedstawiam nowe zdjęcia przeuroczej suni, która obecnie przebywa w lecznicy weterynaryjnej od 21-go lipca do ok. 1. sierpnia 2015r. Taki termin  jest określony na czas sterylizacji i pobyt w lecznicy do zdjęcia szwów. W lecznicy przebywa w oddzielnym pokoiku sama i zachowuje się cudownie, nie szczeka, nie wyje, nic  nie niszczy. Tesa jest absolutnie doskonałym pieskiem, który śmiało może zamieszkać niekoniecznie w domu z ogrodem ale również w mieszkaniu. Nie jest szalonym, ciągnącym psem na spacerze, jest bardzo grzeczna, bardzo ładnie chodzi na smyczy. Kiedy spaceruje bardzo lubi inne pieski i już z większej odległości merda radośnie do nich ogonem. Bardzo lubi być głaskana i być bliska człowieka, czuć jego obecność. Wystarczy popatrzeć na sunię aby bez problemu zauważyć ile blasku i nadziei  jest wymalowane na jej ślicznym pyszczku. Kiedy spacerowałam z sunią i zatrzymałam się ona zaraz przytula się do nóg, jest pozbawiona agresji w kontakcie z człowiekiem, również nie przejawia złych intencji do innych zwierząt. Jest bardzo towarzyska, kiedy przebywa w boksie jest bardzo smutna i widać w jej pięknych oczach ogromną tęsknotę i pragnienie do bólu aby być pełnoprawnym członkiem ludzkiej rodziny, kochanym na całe pieskowe życie. Powrót do boksu nie będzie najszczęśliwszym dniem w jej życiu tak, że bardzo wszystkich proszę o rozesłanie wiadomości do znajomych/przyjaciół i gdzie tylko jest możliwe o pięknej, mądrej Tesie.

Danuta 693349978, osoba decydująca o adopcji suczki - Ewa 501147350


Przekaż 1% z podatku na nasze zwierzęta!

Przekaż 1% naszej organizacji

Od 26 listopada 2012 Fundacja Canis jest Organizacją Pożytku Publicznego.
Przeznacz 1% podatku na rzecz naszych zwierząt.