Aby wyszukać kota adoptowanego do 2018 r. przejdź na stronę archiwalną

Przekaż 1,5% z podatku na nasze zwierzęta!

Pobierz program PIT

Przeznacz 1,5% podatku
na rzecz naszych zwierząt.

Od 26 listopada 2012 Fundacja Canis jest Organizacją Pożytku Publicznego.

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1,5% podatku

IMG 0002 mini

Ryszard ur. 06. 2015 r. czeka na dom !

 

FILM

Kotek Rysiu zamieszkał w nowym domku kilka miesięcy temu. Bardzo dobrze się zaadoptował i zaakceptował nowe towarzystwo kocio psie. Troszkę obawiał się piesków głównie dlatego, że są duże ale bardzo miłe i spokojne. W miarę upływu czasu jest coraz lepiej, nowe sytuacje itp. Kiedy odszedł za tęczowy most jeden z dużych piesków, Brodor, niespodziewanie Rysiu zaczął tulić się do pieska Czarusia, któremu odszedł przyjaciel. Wcześniej taka sytuacja była nie do pomyślenia. Czy tuli się do pieska chcąc go pocieszyć? Zastąpić Brodorka? Tego możemy się tylko domyślać.

Kiedy się ociepliło Ryszard zaczął wychodzić na szelkach ma spacer do ogródka pod ścisłą kontrolą Kasi. Dopasowanie szelek Rysiowi nie było proste ale w końcu zaakceptował kolejne zakupione. Rysiu nie będzie puszczany luzem, jest zbyt płochliwy i nie potrafi się obronić ale tak spędzony czas w ogródku jest super, oby wszystkie kotki miały taki mały raj na ziemi. 

Ryszard, jest taki kochany. Jak jestem w lecznicy (prawie codziennie) puszczam Ryszarda i chodzi sobie w szpitaliku luzem, jako że jest bardzo grzeczny. Dzisiaj czyściliśmy jednej z kotek uszy, kocia pomiałkiwała i wtedy Ryszard przybiegł jej na ratunek, wskoczył na stolik i obwąchiwał ją delikatnie skupiony na sprawdzaniu czy wszystko jest w porządku. Kiedy stwierdził, że wszystko jest ok. zeskoczył i spacerował sobie spokojne. W pewnym momencie zaczął uroczo gaworzyć spacerując z podniesionym dumnie ogonem. Jak widać kotusiowi apetyt dopisuje. Uwielbia być noszony na ręku i mocno przytulany, ociera się pyszczkiem o twarz człowieka. Jest bardzo smutny kiedy odchodzę. Ryszard jak najbardziej może zamieszkać z innym kotkiem.

Ryszard, przeuroczy kocurek nadal oczekuje na kochający dom, mimo bardzo dużej oglądalności filmu z Ryszardem to jak do tej pory nikomu serce nie zabiło pragnieniem aby dać mu dom na całe kocie życie. Ale jak to się mówi nadzieja umiera ostania tak więc szukamy i szukamy...Kocurek został już wykastrowany. Uszkodzone ucho zostało sprawdzone dokładnie i jest zdrowe, niestety ze względu na zmianę kształtu ucha (po wygojonym krwiaku) wymaga ono większej uwagi jeśli chodzi o higienę niż ucho nieuszkodzone. W razie przybrudzenia należy je wyczyścić. Obecnie przebywa w lecznicy weterynaryjnej na Żoliborzu. Mimo chwilowej zmiany miejsca pobytu Ryszard jest bardzo, bardzo kontaktowy i spragniony towarzystwa człowieka. Apetyt ma doskonały. Jeżeli ktoś z państwa chciałby poznać i adoptować tego cudownego kota proszę dzwonić 693349978