Aby wyszukać kota adoptowanego do 2018 r. przejdź na stronę archiwalną

Przekaż 1,5% z podatku na nasze zwierzęta!

Pobierz program PIT

Przeznacz 1,5% podatku
na rzecz naszych zwierząt.

Od 26 listopada 2012 Fundacja Canis jest Organizacją Pożytku Publicznego.

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1,5% podatku

sonia2019 1

SONIA ur.2018 r.
Jako mały kociak zamieszkała w domu w którym była kotką wychodzącą i założoną . Opiekunowie założyli Soni obrożę jako kotu wychodzącemu co było bardzo nieodpowiedzialne. Obroża założona  była zbyt luźno i koteczka przełożyła przez nią łapkę której wyjąć już nie potrafiła. Tak żyła wiele tygodni. Kiedy koteczka została znaleziona obroża już całkowicie wrosła pod pachą , jednocześnie była na szyi i porosła futerkiem tak jakby była w kocie od zawsze. Była zagubiona i cichutko pomiaukując prosiła o pomoc, był to to niesamowity widok, jak kocia sobie radziła ?
W okolicy gdzie została znaleziona był ktoś kto koty dokarmiał  ale Sonia nie przepada za innymi kotami, przez które jest ciągle przeganiana. Była wychudzona i odwodniona. Musiała być operowana. Usunięto wrośniętą obrożę i wysterylizowano kotkę, rana goiła się dość długo , była głęboka.
 
Kiedy już wszystko było prawie wygojone koteczka z lecznicy trafiła do Fundacji, gdzie rana została doleczona. Nie miała gdzie wrócić. Potwierdziło się że kotka nie chce kociego towarzystwa . Jedynie kocurek Kastorek jej nie przegania.
 
Do człowieka jest super miłą kocia która pięknie mruczy kiedy jest głaskana. Bardzo lubi się bawić, kiedyś jeszcze bawiła się sama, ale już przestała ponieważ przybyło zwierzaków i kiedy się bawi jest atakowana nawet przez bojaźliwego kotka Mruczka.