Aby wyszukać kota adoptowanego do 2018 r. przejdź na stronę archiwalną

 

amanda Amanda ur.12.2017r
Film z nowego domu Amandy, gdzie ma na imię Lucy FILM
To urocza suczka, która większość swojego krótkiego życia spędziła na jednej z podlaskich wsi na łańcuchu. Będąc na uwięzi miała szczeniaki, które zostały wzięte do adopcji, a suczka wysterylizowana przez jedną z tamtejszych organizacji. Niestety na łańcuchu pozostała ponieważ "opiekunowie" nie chcieli jej oddać. Minął rok i Amanda miała w perspektywie zmianę miejsca na inny łańcuch u innego gospodarza. I tak suczka przyjechała do Warszawy w poszukiwaniu nowego, odpowiedzialnego domu.
 
Miała bardzo sfilcowaną sierść i sporo pcheł. Ale z tym poradziliśmy sobie szybko. Jak zwykle w takich sytuacjach bardzo pomógł nam w doprowadzeniu Amandy do odpowiedniego stanu salon pielęgnacji Sposób Na Psa w Warszawie. Została odrobaczona, zaszczepiona, zaczipowana. Została również zbadana krew, zrobiliśmy USG i echo serca. Amanda jest zdrowym pieskiem.
 
Amanda jest uroczą, radosną suczką. Ładnie chodzi na smyczy, chociaż na początku wcale nie rozumiała o co chodzi. Nie potrafiła załatwić się na spacerze, który był wtedy dla  niej tylko atrakcją do zabawy, ale mądrusia już po tygodniu wiedziała o co chodzi. Z całą pewnością w odnalezieniu się w nowych warunkach pomogły jej pieski z którymi zamieszkała. Jest bardzo przyjazna wobec innych piesków, ale na początku znajomości ostrożna. Obecnie Amanda mieszka z kotkami, z którymi nie wchodzi w konflikty. Ładnie jeździ samochodem i chętnie do niego wskakuje ,jak na razie nie ma choroby lokomocyjnej.
 
Amanda nie przepada za czesaniem, dlatego też musi być strzyżona systematycznie, ponieważ jej długa sierść szybko może się sfilcować.
 
Nie można jej spuszczać ze smyczy, kiedy nie jest w bardzo bezpiecznym, ogrodzonym  miejscu. Może pobiec przed siebie  nie reagując na wołanie. Prawdopodobnie jest to spowodowane tym, że była uwiązana i chce poznać więcej świata.

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

 

Wypełnij bezpłatnie swój PIT

  przez internet

i przekaż 1% na OPP "CANIS",

numer KRS: 0000128172

 rozlicz pit online new button

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS

działa na terenie Warszawy na rzecz bezdomnych zwierząt, głównie kotów, została założona 15 lipca 1992 r. przez Danutę Skarbek. Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym,
zagubionym, wyrzucanym zwierzętom; w odpowiedzi na stale pogarszające się warunki ich bytowania w mieście. Więcej >>>


Tel.: 22 833-81-30, 693-34-99-78
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96 1020 1026 0000 1602 0102 2938


Grafiki rysunkowe są autorstwa Macieja Jezierskiego
Zdjęcia zwierząt wykonali: Danuta Skarbek, Ewa Gontarek, Małgorzata Jaskłowska, Mariusz Pietroń
Webdesign, grafika i administracja serwisu: Małgorzata Jaskłowska

 

sklepbaner

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 402 gości oraz 0 użytkowników.

Na blogu Fundacji Canis znajdziesz aktualności i wiele porad.
Zachęcamy osoby, które adoptowały od nas psy i koty do dzielenia się wiadomościami o swoich pupilach na naszym blogu.

Canis Fundacja<