Aby wyszukać kota adoptowanego do 2018 r. przejdź na stronę archiwalną

Allegro Charytatywne

nasze aukcje allegro1

  Zapraszamy na nasze aukcje:

  Allegro Charytatywne

0 1 4 mini

Munio

SPACER  https://www.youtube.com/watch?v=_k_kREot_1g 

FILM

Film z adopcji cz. 1 https://youtu.be/XJPUnvOV3wo

Film z adopcji cz. 2 https://youtu.be/240T3LmjYk4

Inhalacja Munia https://youtu.be/JvxLo-j6GxE

Pokazujemy państwu  filmik ze spaceru z pieskiem Muńkiem, który nabrał już więcej siły i chęci do życia, zjada już z apetytem spore porcje gotowanego jedzenia. Na początku miał widocznie bardzo skurczony żołądek bo był w stanie zjeść porcję karmy dla małego pieska. Odrobaczenie przeszedł bardzo dobrze, nie miał biegunki, kiedy spacerujemy piesek męczy się szybciej niż powinien, to z pewnością jest wynikiem zaniedbań i wyniszczenia organizmu. Wyniki krwi pokazały anemię (nic dziwnego). Kolejne badanie to Rtg klatki piersiowej i echo serca (u dr Niziołka 31 sierpnia 2015) i usg jamy brzusznej oraz tarczycy (u Dr Marcińskiego 6 września 2015). Rany na ciele pieska goją się, dostaje witaminy i antybiotyki, jest kąpany w specjalnym szamponie, co drugi dzień przez ok. 2 tygodnie. Mamy nadzieję, że dodatkowe badania nie wykażą żadnej dodatkowej choroby, która mogłaby utrudnić pieskowi życie i wyzdrowienie. Koszty na leczenie pieska będą bardzo wysokie. Będziemy wdzięczni i prosimy o wpłaty finansowe na leczenie Muńka. Będziemy na bieżąco informować o losach pieska. 

 

Odwiedziłam dzisiaj Muńka (22-08-2015) i nie poznałam go. Został wystrzyżony cały i już nie słaniał się na łapkach. Ogrom strupów i ran nadal bardzo mu dokucza, chce się dużo drapać mimo podanego sterydu. Bardzo cieszy się na widok człowieka merdając radośnie ogonkiem. Teraz kiedy jest wystrzyżony widać jak bardzo jest wychudzony. Kiedy dostał gotowane jedzenie był przeszczęśliwy ale .....mądruś nie jadł bez opamiętania, otrzymana porcję ryżu gotowanego z drobiem jadł spokojnie nie łykając łapczywie i nie zjadł wszystkiego od razu ale podzielił sobie na porcje. Wybierał bardzo skrupulatnie przemyconych kilka ziarenek suchej karmy, której jak się okazało nie zna. Oczywiście na spacerze dość szybko się męczy ale w badaniu krwi wyszło, że ma anemię więc nie ma się czemu dziwić. Poza anemią jest zdrowym pieskiem i powinien szybko dość do siebie  dostając odpowiednie leki i karmę. Obecnie waży 42kg. więc potrzebuje dużego wsparcia aby wyrównać ogromne ubytki w jego organizmie. Lekarze określili, że jest w wieku ok.3 lat. Zęby ma białe bez śladów nawet małego nalotu czy kamienia, jeden kieł jest złamany z niewiadomego nam powodu, może upadku? W niedzielę zostanie wykąpany więc powinno mu to przynieść dużą ulgę. Został odrobaczony co jego organizm mimo wyniszczenia zniósł bardzo dobrze. Bardzo ładnie chodzi na smyczy na spacerze, również swoje potrzeby mimo tylu zmian załatwia bezproblemowo. W poniedziałek będzie miał profesjonalną sesję zdjęciową, tak że pokarzemy Państwu jak przyjazny Muniek wygląda obecnie.

Nowy pies trafił dzisiaj do Fundacji, nazwaliśmy go Munio. Uratowany spod kół samochodu na drodze do Wyszkowa. Poobijany, pokaleczony, z wieloma ranami, kulejący, wychudzony, żywcem zjadany przez tysiące pcheł. Trafił do lecznicy, będziemy leczyć i szukać mu domu. Munio wychudzony waży 42 kg, to będzie duży pies. Pytajcie, może ktoś chce adoptować dużego psa. Tel.: 693349978

 


Psy do adopcji

Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS

działa na terenie Warszawy na rzecz bezdomnych zwierząt, głównie kotów, została założona 15 lipca 1992 r. przez Danutę Skarbek. Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym,
zagubionym, wyrzucanym zwierzętom; w odpowiedzi na stale pogarszające się warunki ich bytowania w mieście. Więcej >>>


Tel.: 22 833-81-30, 693-34-99-78
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96 1020 1026 0000 1602 0102 2938


Grafiki rysunkowe są autorstwa Macieja Jezierskiego
Zdjęcia zwierząt wykonali: Danuta Skarbek, Ewa Gontarek, Małgorzata Jaskłowska, Mariusz Pietroń
Webdesign, grafika i administracja serwisu: Małgorzata Jaskłowska

 

sklepbaner

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 190 gości oraz 0 użytkowników.

Na blogu Fundacji Canis znajdziesz aktualności i wiele porad.
Zachęcamy osoby, które adoptowały od nas psy i koty do dzielenia się wiadomościami o swoich pupilach na naszym blogu.

Canis Fundacja<