Aby wyszukać kota adoptowanego do 2018 r. przejdź na stronę archiwalną

 

 

piksel 2017 4

Piksel ur.2010 r.

 

W sobotę 03.08.2017r. przyjechał do nas pekińczyk, który większość swojego życia spędził na łańcuchu. Od niedawna miał budę a wcześniej mieszkał pod paletami. Nie widział wiele w okół siebie.

Zaniedbany, bardzo kaszle, ogromna ilość dredów, bardzo dużych. Trudno było momentami zorientować się czy np. jest to dred czy ucho. Ogon zostanie doprowadzony do “porządku” w salonie, ponieważ w jednej wielkiej, bardzo twardej kuli trudno zidentyfikować położenie ogona.

Długo można opisywać dramat jaki zwierzak codziennie musiał znosić. Nie lubi na pewno drapania za uchem, wtedy chce ugryźć. Przypuszczam, że powodem są bardzo twarde dredy, które bardzo mu dokuczają a kojarzy to z ręką. Dredy są nie możliwe do usunięcia nożyczkami.

Podobno był bardzo agresywny na łańcuchu ale bardzo miły dla właściciela i jego córki. Podobno deptał kwiatki i dlatego wiele lat spędził na łańcuchu. Ileż taki mały piesek mógł zniszczyć roślin ??

 

Był psem z hodowli i, jak to bardzo wielu hodowlach bywa, stał się niepotrzebny, kiedy biznes okazał się już nie opłacalny na tą rasę.

Kiedy był zabierany nie miał książeczki, miał za to starą sparciałą obrożę na szyi ( dobrze że nie łańcuch). Podobno chciał gryźć i nie można było założyć mu szelek. Przyjechał w dużym kontenerze po podaniu sedalinu, co pomogło psiakowi spokojnie przetrwać podróż. Kiedy kontener został otwarty Piksel wyszedł z niego bardzo zadowolony, merdał ogonem i bardzo witał się z innymi zwierzakami kotami i psami. Głaskany bardzo lgnął do człowieka. Kiedy wycinałam dredy, które mogłam, psiak był bardzo zadowolony, leżał do góry brzuszkiem. Myślę, że po usunięciu tego co było możliwe, Piksel odczuł bardzo dużą ulgę.

Kolację zjadł z dużym apetytem. Szelki pozwolił sobie założyć bez żadnego problemu. Spacer sprawił psiakowi ogromną radość. Bez problemu wszedł do windy, po schodach też nie było problemu. Oczywiście było bardzo dużo wąchania nowych “zapachów”.

Piksela czeka profesjonalne strzyżenie. Konieczne będzie echo serca i USG, badanie krwi oraz rtg klatki piersiowej. Kiedy wszystko będzie dobrze i nie będzie przeciwwskazań do narkozy, wtedy piesek zostanie wykastrowany, a jeżeli będzie możliwe, również zęby zostaną wyczyszczone i ew.usunięte ( widać kilka bardzo powykrzywianych z przodu).

 maj 2019

Pikselek pozdrawia

Piesek Piksel adoptowany z Fundacji Canis dwa lata temu .Kiedy do nas trafił był cały w dredach z odparzeniami na skórze,odpięty z łańcucha Przywieziony pod wpływem sedalinu ponieważ gryzł ludzi. Teraz jest najsłodszym słodziakiem,radosnym i bardzo szczęśliwym. Ma teraz 9 lat a z zachowania i wyglądu maksymalnie rok.Teraz dopiero ma prawdziwe dzieciństwo.
piksel1