Fil1 2013 mini Fil, ur. 2013 r.

Piesek Fil wraz z sześcioma innymi współtowarzyszami (może rodziną) został przywieziony do ubogiego miejsca, w którym zostały pozostawione. Ze względu na brak miejsca wszystkie pieski zostały zamknięte w jednym niedużym boksie. Jeden z piesków znalazł dom. Niestety, zbyt długie przebywanie na małej powierzchni w zbyt dużej grupie nie wpływa dobrze na psychikę żywych istot. Tak też dwa psiaki zostały zagryzione. Nie należy w tej sytuacji obwiniać żyjących psiaków. Tak bardzo pragną być z człowiekiem a nie mogą. Kiedy obca osoba zbliża się do boksu bardzo szczekają (cóż innego mogą robić kiedy poza osobą podającą jedzenie raz dziennie nie widzą nikogo). Ostatnio uroczy Fil niedomagał, miał problemy z układem pokarmowym. Ale silny i zdrowy organizm poradził sobie szybko. Młoda osoba nie znając psiaka weszła do boksu i wzięła psiaka na ręce, był wystraszony, nie wiedział co się dzieje. Troszkę się wyrywał. W lecznicy nie było problemów z badaniem i zrobieniem zastrzyku. Kiedy wracał z lecznicy samochodem siedział obok osoby, która wyjęła go z boksu, leżał grzecznie i lizał ją po rekach patrząc głęboko w oczy, które  wyrażały pragnienie płynące z psiego serca "pokochaj mnie". Został jednak odprowadzony do boksu, w którym czeka na miłość i dom z nadzieją, że pojawi się KTOŚ zanim będzie za późno.

Fil jest bardzo ładnym, niedużym, młodym pieskiem. Natura obdarzyła go niezwykłą urodą, ma wymowne oczy i  piękne, dłuższe  futerko i puszysty ogon. Nie jest skłonny do konfliktów międzypieskowych. Jest ciekawy świata, pozytywnie nastawiony do życia. Wystarczy mu własne posłanko, pełna miska, spacerki i dłoń, która pogłaszcze i świadomość, że jest dla KOGOŚ ważny. Z pewnością wniesie do domu dużo radości.

 


Aktualności

Tobiaszek znalazł dom

tobiaszek

Czarek - kot po wypadku znalazł dom

czarek2018 1

Amorka znalazła dom

Suczka Amorka została wzięta rok temu z miejsca gdzie jej przyszłość była bardzo niewiadoma a właściwie jako wówczas lękliwa sunia rodziła by szczeniaczki na poniewierkę ,gdzieś w norze na wsi lub w lesie. Nie potrafiła chodzić na smyczy, nie podchodziła do człowieka ale była łagodna , nie gryzła kiedy była wzięta na ręce.

Dobrywet

Polecamy całodobową lecznicę weterynaryjną Dobrywet w Bobrowcu pod Piasecznem, która posiada Ośrodek Rehabilitacji zwierząt z możliwością zakwaterowania pacjenta na cały okres terapii. 

Zabiegi: 

Hydroterapia (bieżnia wodna), akupunktura, laseroterapia, sonoterapia, magnetoterapia, elektroterapia i inne.

Kontakt: tel.: 796-44-11-29

Zapraszamy. 

http://dobrywet.com/index.php/rehabilitacja

Facebook Dobry Wet

Fleksi znalazła dom

suczka Fleksi

Podziękowanie za Ustronalia 2018

DSCN7366 miniPodziękowanie

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS składa bardzo serdeczne podziękowanie Radzie Mieszkańców Domu Studenckiego Politechniki Warszawskiej, wolontariuszom oraz wszystkim studentom za zorganizowanie i przeprowadzenie imprezy: USTRONALIA 2018 - "Tam i bez powrotu", która odbyła się pod koniec maja 2018 r., w czasie której odbyła się loteria charytatywna, w wyniku której zwierzaki w naszej Fundacji otrzymały wsparcie finansowe.

Byliśmy osobiście odebrać darowiznę, z przedstawicielami Fundacji Canis były pieski Sara, Markiz, Diego i Malutek. Głaskania było co nie miara i 1.5 godziny przeminęło nie wiadomo kiedy.

Raz jeszcze Wielkie Dzięki !!!!

Frotka znalazła dom

frotka1

Suczka Plamka znalazła dom

plamka

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS

działa na terenie Warszawy na rzecz bezdomnych zwierząt, głównie kotów, została założona 15 lipca 1992 r. przez Danutę Skarbek. Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym,
zagubionym, wyrzucanym zwierzętom; w odpowiedzi na stale pogarszające się warunki ich bytowania w mieście. Więcej >>>


Tel.: 22 833-81-30, 693-34-99-78
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Grafiki rysunkowe są autorstwa Macieja Jezierskiego
Zdjęcia zwierząt wykonali: Danuta Skarbek, Ewa Gontarek, Małgorzata Jaskłowska, Mariusz Pietroń
Webdesign, grafika i administracja serwisu: Małgorzata Jaskłowska

 

sklepbaner

 
 
 
 

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 304 gości oraz 0 użytkowników.

Na blogu Fundacji Canis znajdziesz aktualności i wiele porad.
Zachęcamy osoby, które adoptowały od nas psy i koty do dzielenia się wiadomościami o swoich pupilach na naszym blogu.

Canis Fundacja<