Aby poszukać psa kliknij  psy do adopcji

Mini Sklepik Fundacji

biżuteria, obrazki, kubki i drobne gadżety w cenie od 5 zł do 60 złZapraszamy do mini sklepiku Fundacji Canis, który powstał w styczniu 2015 r. w Lecznicy Weterynaryjnej Felis w Warszawie, ul. Osowska 84B (Dzielnica Grochów).

Lecznica jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-20.30, sobota 9.00-15.00, niedziela 9.00-13.00

więcej >>>

Prośba o wsparcie finansowe

wsparcie finansowe fundacja canisSzanowni Państwo,

Cały czas kupujemy karmę dla naszych zwierząt, leki, żwirek i mamy wiele potrzeb. Bardzo prosimy o wsparcie finansowe na te zakupy.

Przelewy prosimy kierować na rachunek bankowy Fundacji Canis: 96102010260000160201022938

Wpłaty dla Fundacji są darowizną i możecie je Państwo odliczyć od podatku rozliczając PIT za ten rok.

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę.

1% podatku za 2017

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Od 26 listopada 2012 Fundacja Canis jest Organizacją Pożytku Publicznego numer KRS: 0000128172.
Przeznacz 1% podatku za rok 2017 na rzecz naszych zwierząt.

Facebook

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku facebook

ziemia

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96102010260000160201022938

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę

Igorek i Lemurek koty do adopcji

BARDZO DOBRA WIADOMOŚĆ, kotki, które były zagrożone utratą ciepłej piwnicy przed zimą ze względu na przebudowę i niechęć dozorczyni są już bezpieczne i mają cieplutko.

Dzięki wyrozumiałości dyrekcji administracji kotom została udostępniona inna część piwnicy w tym samym budynku. Zostało również zamontowane okienko (z odpowiednim otworem z klapką) aby kotki mogły swobodnie wchodzić i wychodzić z piwnicy. Ustawione zostały w piwnicy kuwety ze żwirkiem, systematycznie są sprzątane - codziennie. Od czasu do czasu (zapewne jakiś posiadacz kotka) kradnie żwirek z kuwet ale nie jest to dramat, jeżeli w związku z tym kotki nabrudzą jeden z opiekunów sprząta starannie i uzupełnia żwirek. Dokarmiane codziennie koty wyglądają ślicznie, mają piękne, błyszczące futerka i okrągłe kształty. Bywają wybredne ale najważniejsze, że są zdrowe, zadbane i bezpieczne. Jest to bardzo dobry przykład, że zawsze warto być CZŁOWIEKIEM.

 

 

Koty z Wrocławia potrzebują domu.Dotychczasowe lokum jest zlikwidowane.
Kotki są zadbane ,leczone w razie potrzeby. Wszystkie są nieśmiałe ale bardzo lubią obecność człowieka z pewnością okażą się super miłymi kotkami kiedy zamieszkają z odpowiedzialnną osobą /rodziną. Mieszkają teraz bez dachu nad głową a zima za pasem.

We Wrocławiu w dzielnicy Krzyki pojawiły się na świecie śliczne buraski.
Kotek Igorek na zdjęciu pierwszym jest na pierwszym planie, to ten z burymi oczkami.
Igorek urodził sie w marcu jako największy i najsilniejszy w miocie.
Rośnie jak na drożdżach i czasem już trudno zakwalifikowac go do juniorów, bo jest bardzo wyrośnięty.
Proszę o wyrozumiałość, gdyby Igorek jednak okazał się Igorką ;-)
Kitek jest bardzo ciekawy świata i ludzi. Powolutku przyzwyczajam go do dotyku i jJuż się prawie nie boi.
Ruchliwy i wszędopbylski - jest go wszędzie pełno. Zagląda do każdej miski i wszędzie się wpycha.


Starsze koty są pobłażliwe i na  wszystko mu pozwalają. Wspaniale się bawi, jest wesoły i emanuje radością życia.
Prawdziwy mały tygrysek jest przepiękny, ma klasyczne bure pręgi.
Apetyt tez ma iście tygrysi, czasem podejrzewam go o posiadanie zapasowego żołądka.
No ale jak się tak  imponująco  szybko rośnie, to trzeba mieć z czego.
Bardzo jest przyjacielski w stosunku do innych kotów, z każdym się wita i próbuje zachęcić do wspólnej zabawy. W przypadku tak towarzyskiego i stadnego kota nie będzie kopotów z aklimatyzacją w przyjaznym domu.

Kitka obok nazywa się Lemurek - mimo męskiego imienia, jest to przemiła koteczka. Imię wzięło się od tego, że ktoś zauważył, że ma piękny ogonek, zupełnie jak lemur.
Ma dwa lata, nie jest wysterylizowana.
Niezwykle jest umaszczona: futerko ma srebrne z wyraźnymi czarnymi pręgami.
Nie tylko ogon ma piękny, cała jest zjawiskowo piękna. I ma cudowne agrestowe oczy.
Przyzwyczajam ją do dotyku powoli. Ale trzeba ją oswoić. Nie jest zbytnio płochliwa ale przebojową też bym jej nie nazwała. Raczej ustąpi miejsca przy misce tym bardziej śmiałym kotom.
Natomiast jest sprytna i mimo tego, że ustąpi, to kombinuje od razu jakby tu znaleźć dla siebie miejsce przy korytku.
Koteczka jest bardzo grzeczna i milutka. Ładnie zjada tabletki w kocim paszteciku.
Na pewno będzie przymilną, grzeczna kotką, o dobrych manierach, jesli tylko znajdzie się dla niej kochający dom. Uroda i dobry charakter to jej wielkie walory.
Szczerze zachęcam do adpocji.

Trzecia kocia ślicznotka, to Zezulka.
Zezulka urodziła się ok. rok temu i jako jedyna przetrwała z całego miotu. Można mieć zatem nadzieję, że ma silny i zdrowy organizm.
Imię jej nawiązuje do lekkiego zezika, jakiego ma. Bez wątpienia dodaje jej to jeszcze dodatkowego uroku. Jest śliczną koteczką. A jak spojrzy tymi swoimi wielkimi oczkami, to wzruszy każde serce.
To kotka bardzo grzeczna i spokojna. Jako mała koteczka bardzo figlowała i bez przerwy się bawiła. Teraz jest po sterylizacji i jest już bardzo stateczna.
Naturalna cechą jej charakteru jest ciekawość, bo stara się sprawdzać zawsze co się dzieje. Trzyma się blisko człowieka, chociaż nie zna dotyku i głaskania.  W przypadku kota bezdomnego jest to oczywiscie celowe. Brak zaufania do człowieka często ratuje życie.
Chociaż na razie jest "głaskalska", ale za to chętnie podchodzi, ociera się o nogi i zagląda w oczy. Chętnie też "bierze udział" w rozmowach, bo gdy opiekunowie rozmawiają, układa się bardzo blisko,
zamyka oczka i strzyże pilnie uszkami. Moimi zdaniem bardzo ją ciągnie do człowieka i ma ogromne zadatki na kolanowego pieszczocha.  Bardzo jest grzeczna i subtelna. Nigdy nie przepycha się do miski, grzecznie czeka na swoją porcję. Gdy po kolacji inne kotki w większości wracają do swoich spraw, ona zawsze zostaje i towarzyszy w sprzątaniu.
Bardzo ja polecam gdyż jest wyjątkowo ujmująca koteczką i na pewno, gdy trafi do kochajacego domu odwdzięczy się wielką miłością. I prosze mi wierzyć: zdjęcia nie oddają jej urody. Trzeba ją zobaczyć na żywo i pokocha się ją od pierwszego spojrzenia.

W sprawie adopcji prosimy dzwonić pod telefon 693349978.

Pozdrawiam serdecznie,
Danuta Skarbek

 

Podziel się

Aktualności

Ruszyło bezpłatne znakowanie czworonogów w Warszawie. Odebrane x

 
Międzynarodowa Baza Danych
SAFE-ANIMAL

Miasto Stołeczne Warszawa, przy współpracy z Międzynarodową Bazą Danych SAFE-ANIMAL po raz kolejny zaprasza właścicieli zwierząt do realizacji bezpłatnego zabiegu znakowania i rejestracji swojego psa lub kota. Przez 11 lat realizacji wspólnych działań oznakowano prawie 100 tyś. zwierząt. Tutaj odnajdziecie pełną listę gabinetów realizujących usługę: 
https://bip.warszawa.pl/…/16042018wykazlecznicsterylizacja2…

Zabiegi realizowane będą do 14 grudnia 2018 roku, lub do wyczerpania środków finansowych - więc nie warto zwlekać z wizytą w gabinecie. Po zaczipowaniu dane zwierzęcia zostaną zarejestrowane w Międzynarodowej Bazie Danych SAFE-ANIMAL będącej członkiem Europetnetu (European Pet Network).

PAWMAP bezpłatna aplikacja dla opiekunów psów

PAWMAP to bezpłatna aplikacja dla opiekunów psów. Dzięki niej możesz znaleźć w danej okolicy miejsca przyjazne psom oraz lekarzy weterynarii. PAWMAP może służyć do ostrzegania opiekunów o niebezpieczeństwach takich jak: trucizny, odłamki szkła, miejsca o dużym natężeniu hałasu. Bardzo przydatne! Warto zainstalować i polecić innym opiekunom psów.
> www.pawmap.com

Podziekowanie za zbiórkę dla zwierzaków

arkuszowa

Podziękowanie dla darczyńców 1% za 2016 rok

Podziękowanie dla Darczyńców i Ofiarodawców na rzecz Fundacji Opieki nad Zwierzętami Canis. 

W imieniu Zarządu i Rady Fundacji Canis oraz wszystkich wolontariuszy Fundacji, pragniemy bardzo serdecznie podziękować, każdemu z naszych Darczyńców oraz Ofiarodawców, którzy zdecydowali się przekazać na realizację naszych statutowych celów - 1% ze swojego podatku za rok 2016.

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że Fundacja Canis, jako Organizacja Pożytku Publicznego uzyskała od Państwa w ramach odpisu 1% za rok 2016 kwotę 54.306.27 zł.

Wszelkie wsparcie udzielane Fundacji i naszym podopiecznym jest bardzo ważne i bardzo potrzebne. Staramy się zdążyć z pomocą na czas, by ratować zagrożone życie zwierząt bezdomnych. Zależy nam na tym, by każdy podopieczny odzyskał zdrowie, sprawność i by nie cierpiały głodu.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że Darczyńcy i Przyjaciele Fundacji mają ten sam cel.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie i życzliwość! 

Więcej…

Podziękowanie dla Szkoły Podstawowej na ul. Wrzeciono

przedszkolewrzecionom

Podziękowanie za zakupy 2016

podziekowanie3

Podziękowanie dla przedszkola Academy International

kiermaszGorąco dziękujemy kierownictwu i personelowi przedszkola Academy International, ul. Popiełuszki 16, 01-590 w Warszawie oraz dzieciom i ich rodzicom za zorganizowanie niezwykłej akcji pomocowej na rzecz bezdomnych zwierząt. Dzieci własnoręcznie wykonały różne piękne przedmioty ozdobne, związane ze świętami i zimą, po czy przeprowadzona została aukcja. Rodzice mogli nabyć te cudeńka płacąc w zamian karmą dla psów i kotów. To wspaniały pomysł, serdecznie gratulujemy inwencji oraz inicjatywy. Dzięki Wam i Waszym darom nasi podopieczni, bezdomne psy i koty, dostały pyszne prezenty noworoczne (63.5 kg karmy dla psów i kotów). Dziękujemy Wam wraz z nimi.

Więcej…

Podziękowanie dla Szkoły nr 327 w Warszawie.

DSCN5718 miniTo było wspaniałe ale też pouczające wydarzenie. Szkoła Podstawowa Specjalna nr 327 w Warszawie zaprosiła nas, abyśmy odebrali dary dla zwierzaków, które dzieci i ich rodzice zgromadzili dla fundacyjnych podopiecznych. Przy okazji miała odbyć się pogadanka na temat relacji zwierzęco - ludzkich z uczestnictwem przedstawiciela psiego gatunku. Suczka Sara, która od wielu już lat czeka na adopcję, miała tu swoje przysłowiowe pięć minut. Ponieważ kocha ludzi ponad wszystko (może na równi jedzeniem), była przeszczęśliwa, gdyż dzieci głaskały ją i przytulały, a ona wywąchiwała gdzie ukryte zostały smakołyki . Dzieci był równie szczęśliwe, mogąc się z nią bawić, a najbardziej wtedy, gdy próbowała dawać im całusy. Super było dostać dary dla naszych psów i kotów, ale widok radosnego psa w otoczeniu równie rozradowanych dzieciaków był nie do przecenienia. Mamy nadzieję, że uda się to jeszcze powtórzyć - Sara czeka i jest to drugie jej największe marzenie. Pierwsze to własny dom z kochającym człowiekiem w środku. Więcej…

Podziękowanie dla firmy Grande Finale

DSCN5693 miniOtrzymaliśmy ostatnio fantastyczny prezent dla naszych zwierzaków! Firma Grande Finale ofiarowała nam torbę tlenową , którą zawsze chcieliśmy zakupić ale ciągłe inne potrzeby odsuwały jej zakup, bo na leczenie, sterylizacje, dokarmianie itd. zazwyczaj brakuje nam pieniędzy. Teraz, mając to cudowne urządzenie, będziemy mogli podłączyć je do koncentratora tlenu i wspomagać zdrowie psów i kotów w sposób bardziej efektywny. Aktualnie korzysta z niego kocurek Milki. Ma 19 lat, jest bardzo schorowany i słabiutki. Mamy wielką nadzieję ,że codziennie przebywanie w torbie tlenowej postawi go jeszcze na nogi i pozwoli nam cieszyć się obecnością tego kochanego kota. Nasza wdzięczność jest naprawdę ogromna. Dodrze jest wiedzieć, że są ludzie, którym los biednych, opuszczonych zwierząt nie jest obojętny. To bardzo podnosi na duchu i dodaje nam energii do działania. Więcej…

Podziękowania dla Miau Cafe

MiauCafeW dniach 19-20 listopada tego roku, w restauracji Miau Cafe, dzięki życzliwości właścicielki odbył się kiermasz dobroczynny na rzecz zwierząt, podopiecznych Fundacji Canis. Mimo brzydkiej, deszczowej pogody frekwencja dopisała. Bardzo dziękujemy właścicielce za możliwość przeprowadzenia kiermaszu, personelowi za miłą atmosferę i wszystkim osobom za przybycie i zakupienie mydełka, kalendarza bądź innego drobiazgu a tym samym za pomoc zwierzakom. Osoby, które nie mogły przybyć na kiermasz zapraszamy do Miau Cafe gdzie w miłej atmosferze można zrelaksować się w kocim towarzystwie a przy okazji zakupić kalendarz Fundacji Canis na 2017 r. oraz mydełka. Jak na razie w gablocie są tylko cztery mydełka bo pozostałe już sprzedane ale już niedługo będzie ich więcej.

Zapraszamy!!!