Aby poszukać psa kliknij  psy do adopcji

Mini Sklepik Fundacji

biżuteria, obrazki, kubki i drobne gadżety w cenie od 5 zł do 60 złZapraszamy do mini sklepiku Fundacji Canis, który powstał w styczniu 2015 r. w Lecznicy Weterynaryjnej Felis w Warszawie, ul. Osowska 84B (Dzielnica Grochów).

Lecznica jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-20.30, sobota 9.00-15.00, niedziela 9.00-13.00

więcej >>>

Kalendarz Fundacji na 2018 r.

kalendarzCanis2018Już można zamawiać kalendarz na 2018!!! :) JUŻ JEST :)

Gorąco zachęcamy do zakupu kalendarza na rok 2018, wydanego przez Fundację Opieki nad Zwierzętami Canis. Cały dochód ze sprzedaży kalendarza Fundacja przeznaczy na pomoc bezdomnym zwierzętom.

Koszt 1-go kalendarza - 25 zł + koszt przesyłki. Zamówienia   e-mailem: canis.org@gmail.com lub przez sklepik internetowy Fundacji http://sklep.canis.org.pl/

Kalendarz ma format 20 na 30 cm, ilustracje zwierzaków, podopiecznych Fundacji, bardzo praktyczne kalendarium, z miejscem na zapiski oraz spisem imienin.

1% podatku za 2016

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Od 26 listopada 2012 Fundacja Canis jest Organizacją Pożytku Publicznego.
Przeznacz 1% podatku za rok 2016 na rzecz naszych zwierząt.

Facebook

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku facebook

ziemia

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96102010260000160201022938

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę

cukierek7

Cukierek, ur. 2003 r.

Informacja z dnia 7.07.2014 r. i 6 nowych zdjęć

"Cukierek po kilkutygodniowych niedomaganiach zdecydowanie lepiej się czuje, przytył, futerko jest gęste i puszyste. Niestety nie chce jeść karmy dla niego bardzo potrzebnej - przeciw tworzeniu się kamieni struwitowych, czasami zatyka się ale dostaje tabletki, które bardzo mu pomagają. Również miewa brązowy wyciek z oka co jest pozostałością po ciężkiej chorobie Cukierka, herpes wirus zrobił swoje.

Kocurek nadal jest super kontaktowym i milutkim kotem. Uwielbia spać na kolanach i być głaskany."

Jako bezdomny kociak sam "wprosił się" do mieszkania, w którym zamieszkał na stałe. Rozwijał się bardzo ładnie, bawił się i rozrabiał jak każdy bezstresowy małolat. Uczył wszystkie inny kotki tego, czego robić nie należy, np. wchodzenia po firance na regal.

Pewnego dnia rano został znaleziony w przedpokoju leżący w bardzo ciężkim stanie. Zaatakowała go ostra mocznica. Zaczęła się walka o życie, w której on starał się z całych sił uczestniczyć.

Cukierek z niezwykłą cierpliwością znosił wielogodzinne dożylne kroplówki i wszystkie inne zabiegi. Bardzo intensywne leczenie trwało ok. 2 tygodni. Przyniosło nieoczekiwanie dobre rezultaty. Kot zaczął chodzić, jeść samodzielnie.

 

 

Oczywiście choroba pozostawiła po sobie następstwa - uszkodzone nerki. Został kotkiem specjalnej troski i wymaga ciągłego podawania leków. Konieczną dietą jest karma dla mocznicowców K/D. 

Musi mieć podawany lek Solidago - koszt kuracji wynosi 160 złotych. Musi również mieć przeprowadzane systematycznie badania krwi i moczu. Stąd jego miesięczne "utrzymanie" wynosi 100 złotych. Jak na razie Cukierek czuje się dobrze i chcemy aby tak zostało.

 

Podziel się